Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet kávézni a terhesség alatt?

Lehet kávézni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok igazán kávéfüggő,de ha az is lennék,meg tudnám állni,hogy ne igyak ha káros.Csak reggelente olyan jól esik egy ujjnyi kávé rengeteg tejjel.Ez káros a picire?
2009. aug. 17. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem káros, nyugodtan ihatsz reggel egy kávét. Ha alacsony a vérnyomásod akkor még van akinek ajánlják is. De ha magas akkor nem szabad.
2009. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
hát az ujjnyi kávé rengeteg tejjel szerintem nem is igazán kávé. Ha pedig kívánod akkor biztos a gyerek is szereti. Kávéfüggőknek megengedett azt hiszem napi 2 csésze. De amúgy nem annyira tesz jót a sok koffein a babának. De mondom a te mennyiséged nem mondható kávénak. :)
2009. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Mértékkel mindent szabad! Kivéve pl a nyers húst! Nagy mennyiségben persze káros lenne de ennyitől semmi baja nem lesz.

Első voltam. :)

2009. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Akkor újra tejeskávéval indul a nap :)

Boldog babavárást!

2009. aug. 17. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Persze, szabad.

En delelottonkent kettot iszom, igaz, hogy gyenget, keveset, sok cukorral, sok tejjel, ez a gyengem. A nap mas reszeben nem tudnam meginni, de reggel es 10 korul csak ez megy le.

Az elso babammal is igy tettem, soha semmi bajunk nem volt, sot, nekem azt mondta a doki, hogyha nagyon rosszul erzem magam, akkor igyak erosebbet, mert vegig alacsony volt a vernyomasom, alapban is alacsony. Neha kerdezte a vedono meres utan, hogy egyedul mentem-e, vagy vittek a rendelesre, mert sokan ilyen vernyomassal mar nem mozognak. :D Persze csak viccelt.

2009. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
én egyet iszok naponta, még éppen elég, csakhogy du-i munkám is van, és néha elég nehéz. Előtte 3-4 kávét ittam naponta, mióta terhes vagyok, csak egyet iszok. Anyukám is kínálja, azt mondja, mikor velem volt terhes, sorba állt a munkában a menzán a kávéért, annyira kívánta. Nem baj, ha iszogatsz. Én ráadásul tej nélkül iszom, feketén, cukorral
2009. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
A koffein igazából egészséges!Most nem írom le,hogy mit eredményez,de jót tesz neked is és a babának nem árt!Ez a lényeg!
2009. aug. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is iszom reggelente egyet, sok tejjel, és mivel székrekedéses vagyok egy kupaknyi levolac sziruppal. Utána negyedóra és már minden dolog rendben is van...

Így két legyet ütök egy csapásra, kávézom is és a székletem is rendezett. Igazából csak akkor ártana, ha 3-4-et innál kevés tejjel. Arra kell figyelni, hogy vízelvonó hatása van, ezért a kávé után hamar pótolni kell a folyadékot. Kávézás után én mindig iszom egy nagy pohár vizet!

2009. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!