Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják itt sokan, hogy...

Miért mondják itt sokan, hogy terhesvitamint a végén már nem kell szedni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Mert azt hiszik, hogy ha szedik, nagyobb babájuk lesz, pedig ezt egyetlen hivatalos tanulmány sem támasztja alá, csak a szokásos terhes-sztorik egyike. Ezért amikor már a szervek kialakultak és a második harmadban is látszik, hogy minden rendben, abbahagyják a szedését, mert "minek az". Én ezt nem tartom jó dolognak.


Ha orvosi megerősítés kell:

[link]

2012. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Erdemes szedni sot szoptatas alatt is ajanljak.
2012. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a dokim mondta, hogy már nem kell szedni. Sőt, fél időig naponta szedtem, onnantól a 31. hétig két naponta, onnan 4 hétig heti hármat, a 35. héttől meg már nem kell szednem. Nem tudom miért, de ha a doki ezt mondta, hogy így a jó, akkor én hallgatok rá. Bár én Gravidát szedtem, nem tudom, hogy a többi terhesvitaminnal is így van-e. Meg mindenki más, máshogy reagálnak a vitaminra (pl van aki hány az elevittől), és van akinek szoptatáskor is végig kell szedni, van akinek meg szülés előtt 5 héttel, mint pl nekem, már nem kell. Ezt a dokik tudják...


40+5 hkm

2012. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Nekem tavaly az orvosom azt mondta, elég a terhesség elején 1 hónapig szedni, abba is hagytam, mégis 4 kilós babám lett. Most másik orvosom van, ő azt mondta, elég 3 naponta szedni.
2012. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én viszont egyáltalán nem tudtam szedni. Volt, hogy le se bírtam nyelni, ha mégis lement akkor már fordult is vissza. És nem csak egy félét próbáltam ki.
2012. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MaciHarcos válasza:

Én is csak a szervek kifejlődésééig szedtem. A 12-18. hétig. Utána már terhesvitamint nem csak sok gyümölcs-zöldség. De a szoptatás alatt szerintem is érdemes valamit szedni, bár én úgy gondolom akkor legfontosabb a vas,nem utolsó sorban a hajhullás miatt.

Második gyerkőcnél már biztosan a terhesség előtt is szednék magzatvédő vitamint, hogy tényleg "felkészítsem" a szervezetemet. Nekem két babám volt, de az egyik felszívódott már az elején és arra gondoltam ha a szervezetem masszívabb lett volna talán nem így alakult volna.

2012. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!