Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamint hány naponta...

Terhesvitamint hány naponta szedjem? Védönöm orvosom is mást mond.12+5 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés

Elevitet szedtem a 11.hètig vèdönöm tànàcsra vàltottam pharmaton matruellre.Babàm szépen fejlödik 12+2 naposan volt 61 mm.

Naponta vagy heti 2-3?

Hogy a legjobb?

Magneb6 napi 1?

Összezavarodtam:(


2012. nov. 19. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Én minden nap szedtem végig az egséz terhesség alatt, bár nem azt, amit Te.

Nekem mondjuk nem okozna fejtörést, hogy bármilyen egészségügyi kérdésben egy orvosra, vagy egy védőnőre hallgassak.

2012. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

12 hetesen miért szedsz MagneB6-ot? Nekem azt mondták, hogy elég a 20. hét körül nekiállni, főleg ha nincs görcsölés vagy keményedés. Én eddig nem is szedtem, de pár napja már kellett mert befeszül a hasam és görcsölget. Napi 3x1-et mondtak nekem de késöbb lehet napi 3x2. Terhesvitamint meg úgy szeded ahogy akarod. Nekem napi egyet mondtak még az elején, én a 12. héttől 2-3 naponta veszek be egyet, épp ahogy sikerül. Sokan így csinálják, én félek attól hogy óriás babám lesz, így is nagyot jósolnak, hát ha még szedném naponta azt a tömegnövelőt.

20hkm

2012. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vűlaszolónak:a magne b6-ot pont, ilyenkor kell szedni mert ilyenkor van a legtöbb görcs.Nem tudom, hol hallottad, hogy 20.hét után de ez nem így van.A terhesvitamint én Femibiont szedek és minden nap.Az a biztos.Az orvosom felvilágosított, hogy nem a vitamintól lesz nagy baba,mivel ő csak annyit vesz el tápanyagot amennyire szüksége van.Én a Femibiont már teherbeesés előtt 1 egy hónappal szedtem és most is naponta szedem és az orvos is azt mondta, hogy nyugodtan napi szinten mint ahogy a tájékoztatóra is rá van írva.Boldog babavárást!17 hetes kismama
2012. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A terhesség végéig szedtem az Elevitet, napi 1 szemet.

Nekem azt mondta az orvos ez azért kismama vitamint, mert a baba elszívja a szervezetből a vitaminokat, és a tablettával azt vissza pótolod!

Nem lett óruás babám, erre azt mondta az orvos ez genetika, ha a szülők 155-170 között vannak, nem lesz 60 centis 4 kg-ős babájuk, bàrmit is szed az anyuka terhessége alatt, de egy 170-190 magas szülőpárosnak valószínű hogy nagy babájuk lesz, mivel azt örökli a baba!

Most a második terhességemnél is végig tervezem szedni!

2012. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Napi 1 szemet Elevitböl, és napi 1 szemet Magne B6-ból, én ezeket és így szedem. 19 hetes kismama
2012. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En is matruellet szedek. Napi 1 "kell".
2012. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A terhesvitamint szedheted minden nap /bar az en dokim azt mondta, eleg ha a terhesseg vegeig kb 3 dobozzal szedek - szoval 2-3 naponta 1 szem/

Magneziumbol szedj annyit, amennyire szukseg van. Ha nem gorcsolsz eleg napi 1, ha sokat faj a hadsad lehet napi 3 is.

2012. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszt.
2012. nov. 20. 07:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek az orvosok között is van jópár bar.om szóval, hallgass magadra és a megérzéseidre.

Nekem a Femibion 800-tól úgy fájt a fejem, hogy majd szétment.

Elevitet nem vagyok hajlnadó bevenni mert túl sok benne a A vitamin, Németországban be van tiltva.

Gravidát azért nem szedem, mert én a Bérestől semmit sem vagyok hajlandó venni, nem szimpatikus szemfényvesztő társaság, ez az én vélményem.

Szerintem heti 2 szem elég, ha változatosan étkezel, mellé kálcium pezsgőtabletta.

Én pl a sült húsért vagyok oda, koktélparadicsommal, uborkával. De eszem kecskesajtot, ananászt, mindent.

2014. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!