Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok, milyen lesz...

Mit gondoltok, milyen lesz anyának lenni? És milyen lehet az az érzés mikor megszületik a baba?

Figyelt kérdés
Én az 5 hónapban vagyok pont és már nagyon várom,hogy megszülessen,de ha mondhatom ezt bennem még nem annyira erősek az anyai ösztönök...vagy hogy is mondjam...szóval úgy érzem em igazán tudom felfogni még,hogy mit is jelent...vagytok így Ti is?
2012. nov. 29. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam így, igen. :o)

Ne aggódj, ez normális.

Még van négy hónapod, a lényeg meg úgyis akkor alakul ki, ha már megvan a baba.


Három gyerekem van, néha mégis csak bámulok, hogy "ezek az enyémek, tényleg"?


Szóval "no para", senki sem született még anyaként. :o)


És boldog babavárást!

2012. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. nov. 29. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

egyet értek az első válaszolóval

de ami még nekem nagyon tanulságos volt a 9 hónap alatt hogy ez az idő ugyanúgy kellett apának meg a nagyinak is hogy felfogják (nagyi konkrétan lehülyézett minket mikor kiderült a baba, amúgy 33 évesen szültem, most egy éves a kislányom és anyósom élete értelme, egész új ember lett belőle a kicsi hatására)

szóval kell ez az idő mindenkinek

de most egy évesen is csak nézem és nézem hogy hogy került ide ez a gyönyörűség

2012. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Majdnem 2hónapja,hogy szültem.Még most se tudom elhinni,hogy lett egy gyerekem.De majd ha megszületik,imádni fogod már,főleg ha mosolyog és gügyög:) Sok sok óra szenvedés után nagyon jó érzés hogy megszületik a baba :D De nem fáj annyira a szülés szerintem.A kezdő fájások a rosszak csak,a tolótól már nem.Jó érzés anyának lenni,bár hihetetlen,főleg hogy még csak 22leszek lassan.
2012. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 28 hkm vagyok de pont ma gondoltam megint bele te jó ég mi lesz ha a kis ruhában kis kezek is lesznek.:)

Szerintem minden első babás kismama így van ezzel, nálunk még a család sem szokta meg, hogy unoka lesz.

Mondjuk esetünkben hátrány, hogy nem is tervezett volt a baba, a nagyik várták de mi mindig azt mondtuk majd 4 év múlva.


Erre most meg nem akarják elhinni :)


28hkm

2012. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem már a 2. baba lesz, amit az első előtt éreztem: rettenetes bizonytalanság, nem azon aggódtam h jó anya leszek-e stb, inkább az h látom én azt a kiságyat, tudom az agyammal h majd kb ekkora lesz és itt fog aludni és a kisbabák sírnak sokat az elején stb, de a konkrétumok hiánya miatt egy nagy kérdőjel volt annak a helyén, hogy akkor milyen is lesz az arca, én hogy fogok viszonyulni ehhez, vajon milyen a szoptatás, vajon nyűgös baba lesz-e vagy nyugodt? Amikor megszületett (császár), odanyomták az arcomhoz, h tessék ő az, majd elvitték 12órára, nem volt 2 órát a mellkasomon, időm sem volt megnézni, morcos is volt abban a fél percben, én őszintén megmondom, nem éreztem h hűű most már anya vagyok dejó. Délután végre megkaptam, nézegettem, de az igazi áttörés másnap reggel történt amikor lementem a csecsemősökhöz (1. éjjel még ott aludt) és bementem (természetesen fogalmam sem volt melyik baba az enyém) és csak ő sírt a 20baba közül. És akkor a szívem megszakadt hogy pont az enyémnek van ekkora anyahiánya, odamentem, sutyorogtam neki és abbahagyta, megnyugodott. Na innentől datálom az anyaságomat és a mi kis cinkos kapcsolatunkat. Akkor tudatosult h rám van szüksége és csak én tudom megadni neki mindazt amire egy pici babának ilyenkor szüksége van.


Most a második babával ugyanez, gyakorlati dolgokban fejlődtem, de hogy milyen lesz ő maga, arcra, személyiségre, üres folt még. Majd jönnek a tapasztalatok ha megszületett, fölösleges elképzelnem, úgysem olyan lesz.


28hkm

2012. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én még csak 12 hetes vagyok első baba, de sokszor én sem hiszem el hogy egy kisbaba van a pocakomba... :)

Pedig már van is pocim... :)

Sokszor aggódom hogy vajon milyen anya leszek...

Félek, hogy valamit nem fogok tudni vagy elrontok valamit...

2012. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21 hetes vagyok és talán tegnap este éreztem először valami kis kötődést, vágyódást a babám iránt. Eddig is szerettem és nagyon örülünk neki, de mostmár egyre jobban a tudtunkra adja hogy ő igenis létezik és ez olyan jó. :) Tegnap mondtam a férjemnek, hogy milyen furi lesz amikor este tv nézés közben odarakjuk majd magunk közé és csak nézzük-csodáljuk majd. Meg azzal viccelődtünk, hogy egyikünk sem meri majd megfogni olyan picike lesz, úgyhogy majd hazahozatjuk valakivel, lerakjuk a nagyágyra és csak nézzük, nem érünk hozzá és majd ott felnő magától... :D Szóval most kezdjük felfogni igazán, és remélem hogy lassan-lassan még jobban beleéljük majd magunkat és még jobban fogjuk várni.

21hkm

2012. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó engem annyira meghatott amit írtál hogy majdnem elsírtam magam... :)
2012. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!