Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora jelentősége van a...

Mekkora jelentősége van a terhestornának?

Figyelt kérdés
Minden felől azt hallom, hogy tornázni kell, mozogni, stb. Le is töltöttem egy terhestorna dvd-t, de egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy tornázzak. Szoktam sétálni, tudom ez kevés. 23 hetes vagyok, eddig 2 kilót szedtem fel. A torna mennyire van hatással a szülésre? Könnyebb annak, aki tornázott? Tapasztalatok? Olyan is írjon, aki egyáltalán nem tornázott. Előre is köszi!

2012. dec. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

En se tudtam magam ravenni, foleg estere mar ugy elfaradok hogy erom sincs mozogni. En kismama jogat szereztem es csak neha neha csinaltam. Szerintem ha nem esik jol ne csinald. Ketlem, hogy a szulesre hatassal lenne. Arra viszont biztos jo hogy a derekad hatad ne fajjon annyira. Jo babavarast!

36 hkm

2012. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ennyi idős vagyok én is (23 h) És engem is érdekel, ez! A 2 kiló plusz az nagyon szép eredmény én ennél jocskán többet szedtem már fel 6-7 kilót! :( De én sem tudom magam rávenni a tornára :( Kiváncsi vagyok a többiek válaszára!
2012. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 17+4 hetes vagyok és már 5 kiló plusznál járok!!!

Én is gondolkodom azon,hogy el kellene valamit kezdeni tornázni,csak magamtól nem merek,mert csak orvos felügyelete mellett szabad!És mivel nekem nincs orvosom,így nincs,aki felügyelne.Szóval így nem merem elkezdeni.Meg nem is vagyok egy sportoló,terhesség előtt is utáltam sportolni.Nem tudom,hogy tényleg befolyásolja-e a szülést a torna.Nekem anyukám mondogatja,hogy mozogjak sokat,mert akkor könnyebben fogok szülni.Hát nem tudom,hogy mi igaz ebből.Lehet,hogy még is van benne valami,mert pl ő a tesómmal 8 hónapos koráig dolgozott (erős fizikai munkát)és megszülte 4 óra alatt..első babája volt.Én pedig 8 alatt születtem meg,velem már nem is dolgozott olyan sokáig.


17+4 hkm

2012. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 17+2 hetes vagyok!


Csinálgatom a kismamatornát és mellette igyekszem sétálgatni is amennyit tudok. Egyéb erőteljesebb dolgot nem csinálok.

Én a Kállai Ildikó féle dvd-t töltöttem le, de az egyáltalán nem megterhelő. Még csak meg sem izzadok kicsit sem. Kizártnak tartom, hogy ettől bármilyen baja lenne a babának. Viszont jól átmozgatja a testet, az izmokat, utána olyan kellemesen fáradtnak érzem magam. Szerintem hasznos.

Az, hogy a szülésben lenne-e bármilyen szerepe, nem hiszem.

A torna egyébként olyan, mint egy könnyebb tornaóra, csak nincsenek benne hirtelen mozgulatok és figyelni kell az állandó támasztásra, nehogy eless.

2012. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! én is a Kállai féle dvd-t töltöttem le, eddig 2szer csináltam végig. Nem a megerőltetéssel van bajom, (mert tényleg nem az), hanem a kedvvel.
2012. dec. 5. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Hát igen, ahhoz a DVD-hez képest meg mások síelni, lovagolni, futni járnak...szóval legyen okos az ember, hogy mit csinálhat és mit nem....

2012. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukám terhestornát tartott mikor ő is terhes volt, amúgy gyógytornász (volt) a megyei kórházban. Nem csak a derekat erősítették, de pl. amennyire emlékszem hogy mondta a hüvely izomzatot is erősítették, hogy a nyomás könnyebb legyen. Illetve hogy ne legyenek később vizelettartási problémák. Azt hiszem ő akkoriban ingyen tartotta (velem volt terhes), most nem tudom mi a szokás. 3,05 kilóval születtem, bár ez nem tudom számít-e.
2012. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!