Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hoyg 3 napja csinálom...

Xbettyx kérdése:

Normális hoyg 3 napja csinálom a 175 CH diétámat 2 napig jó volt ma a reggelim után 7,2 a cukrom? 27 hetes kismama vagyok.7,1 volt a terheléses cukrom. Nem ettem semmivel sem többet mint az elmúlt 2 napban.

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen az elejen. De aztan beallt es azota nem megy fel ha relative ugyanazt eszem mindig. Ki kell tapasztalni. Ha felmegy akkor csokkentsd valamelyik osszetevot (pld hasznalj szenhidrat csokkentett kenyeret).


36h km

2012. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen de annyira minimálisat eszem hogy az csuda!!! :( Neked mennyi szokott lenni?? És milyen CG tartalmú étrended van??
2012. dec. 2. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Kis idő amíg normalizálódik a cukorháztartás. Mennyi ch-t kell enned? Nekem 40 volt előírva, de aztán egy diabetológus mondta, hogy az sok reggelire, elég a 30, a maradékot tegyem át a tízóraira-uzsonnára elosztva. Nem volt véletlenül tej a reggelidben? Mert az nagyon megdobja reggel a cukrot a tejcukor miatt, hiába kevés benne a CH. Reggel alapból rosszabbul dolgozza fel a szervezet a szénhidrátot, így kímélni kell, alacsony glikémiás indexű dolgokat kell enni. Csökkentett szénhidráttartalmú pékáruval próbálkozz (pl. update pékségből, tudom, drága, de töredékét bírod csak megenni a magad rosttartalom miatt, mint egy normál pékáruból, így végülis nem drágább). Legyen hozzá szalámi vagy sonka (párizsi ne, mert a legtöbben sok a cukor!), kis sajt, zöldség, italnak meg pl. tea, citrommal és édesítővel (én xilitet használok cukor helyett, az természetes édesítő, nem káros).
2012. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy volt benne tej tudom hogy azt reggelire nem szabad. Remélem mostmár tényleg normalizálódik :) Mondujuk a tízórait uzsonnát nem mindig fogyasztom el, csak ha tényleg éhes vagyok :) feleslegesen nem viszek be szénhidrátot. 175 CH tartalmú az egész napi. 30 H a reggeli, 40 a vacsorám és 50 CH az ebédem, 20 az Uzsonna 15 a pótvacsora. Lassan de biztosan ki tudom tapasztalni hogy mit mivel ehetek, de ahogy mondod ehhez el kell telnie egy kis időnek. Te ha édességre vágysz mit építesz be mit eszel?? Norbi pékségbe mit szoktál vásárolni?
2012. dec. 3. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha étkezést kihagysz azzal nagyon rosszat teszel!!!! A cukros diéta nem arról szól, hogy minél kevesebb szénhidrátot vigyél be, hanem hogy rendszeresen, 2-3 óránként egyél, mert így kerülheted el a nagyobb vércukoringadozást, ami a legrosszabb a babának! Ha 175 g van előírva, akkor azt meg kell enni, terhesen ennél kevesebbet nem szabad (nagy túlsúllyal indulóknak szoktak 150-160 grammosat előírni), mert a baba fejlődését veszélyezteted. Úgyhogy edd meg mindig ami elő van írva, az előírt időpontban, csak így fog beállni rendesen a cukrod. Ha nem bírod reggelire a 40-et, akkor vegyél le belőle, de más étkezésnél pótold ki (általában délután és este már nem szokott gondot okozni a több CH, és a tej sem), ha pedig legközelebb mész a dietetikushoz, vagy a terhesgondozásra, említsd ezt meg.

Én általában péksütit szoktam venni a Norbi boltban, túrórudit, lisztet (főzelékeket ezzel habarom, sütni nem szoktam belőle mert ahhoz nagyon drága).

2012. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok (és 3-as is én voltam): látom, hogy eleve 30 ch a reggelid. E mellett be kell állnia max. 7-re a 60 perces értéknek. 1-2 hétig csináld rendesen a diétát, ahogy elő van írva (NE hagyj ki étkezést). Édességnek szoktam enni a norbis túrórudit, meg csinálok magamnak mindenfélét, csak cukor helyett xilitet használok.
2012. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha igen persze. De pl reggel ha eszek kenyeret vagy kiflit ami persze barna vagy teljes kiőrlésű, akkor felviszi 7 fölé a cukromat, pedig csak egy fél kiflit ettem a minap is. És ha igy kisérletezgetek és néha picit feljebb megy abból nem lesz baj??
2012. dec. 5. 11:20
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as/5-ös vagyok, nem jártam itt egy ideig. Ha ilyen kevés reggelitől felmegy 7 fölé a cukrod, akkor valószínűleg inzulinra lesz szükséged a későbbiekben. Sajnos a terhesség előrehaladtával egyre rosszabbak lesznek amúgy is az értékek (nekem előző babával 26 hetesen még simán 5-6 közt volt a reggeli utáni érték, aztán 32-34 hetesen sokszor volt 6,8-6,9, épp hogy megúsztam az inzulint), legfeljebb az utolsó 2-3 hétben javulnak kicsit. A babára nézve veszélyes a 7 feletti érték, ennek elkerülése érdekében szükséges az inzulin ha a 180 ch-s (de min. 160 CH-s) diétával nem tartható kordában a cukorszint (ha csak a reggeli értékeid rosszak, akkor csak reggel kell majd az inzulin). És diéta alatt nem az értendő, hogy nem eszel semmit, vagy csak 10-15 g ch-t, mert az meg más miért nem jó a babának. Gondolom jársz terhesgondozásra ahol 3-4 hetente megnézik az étkezés előtti-utáni értékeidet, ott tudni fogják mi a teendő.
2012. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!