Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18+5 hetes terhes vagyok, ma...

18+5 hetes terhes vagyok, ma az uh-n találtak egy 5+4,5 cm-es cisztát a jobb oldali petefészkemben. Mennyi lesz a táppénzem, és miből számítják?

Figyelt kérdés
Holnaptól kiíratom magam táppénzre, és kérem, hogy veszélyeztetett terhes lehessek. Nehezen sikerült baba! Féltem!Előző évben végig 120 körül volt a bruttóm egész ez év márciusáig,utána júniusig 72,aztán augusztusig 25,és most 57700.
2012. dec. 3. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A táppénzt mindig az előző naptári év keresetéből számítják (kiszámítják egy napra mennyi volt az átlagkereseted, és ebből). Mértéke a bruttó bér 60%-a, és csak szja-t vonnak belőle. Ha 120 volt a bruttód tavaly egész évben, akkor a táppénzed bruttója 72 000, ebből 16% az szja, így marad 60 480 forint (ha te veszed igénybe a családi adókedvezményt a magzat után akkor az plusz 10 000).

Mivel idén már kevesebb volt a béred éves átlagban, így mindenképpen még most decemberben menj táppénzre, mert akkor a tavalyi bér alapján kapod a táppénzt, és úgy tudom, hogy ha megszakítás nélkül vagy táppénzen, akkor hiába lesz közben új év, folyamatosan a régi bér szerint kapod, ahogy kezdted a táppénzt.

2012. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen én veszem igénybe az adókedvezményt.Köszönöm a választ :)
2012. dec. 3. 18:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja!És ha ez miatt most megszűnik a hatósági szerződésem?Tanfolyamra járok,amit a munkaügyi központ finanszíroz,és így nem fogok tudni levizsgázni...így nekik kell majd továbbra is fizetniük a keresetpótló juttatásom (az az 57700 ft),mert ha igen akkor biztosan megszüntetik a szerződésem,akkor nem kaphatom a táppénzt ugye?Vagy mit csináljak?Kirúghatnak egyáltalán?Gondolom biztosan.Azt mondták ha veszélyeztetett terhes vagyok abba hagyhatom a tanfolyamot anélkül,hogy meg kelljen térítenem az árát.A terhességem csak a 13. héten derült ki amikor már javában ment a tanfolyam...
2012. dec. 3. 18:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett terhesnek csak akkor írnak ki ha a munkaköröd olyan.
2012. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom...gyakorlatra akkor nem tudnék járni,álló munka 8-12 óra,emelgetés
2012. dec. 3. 19:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi tévő legyek...18 hetesen ciszta,nem is kicsi,és az 12 hetes uh-n még nem volt ott!Ez nem elegendő indok arra,hogy veszélyeztetett legyek?Tényleg csak munkakörülmények számítanak?Én hallottam olyant,hogy valaki szívzörej miatt elejétől fogva veszélyeztetett!Most ez hogyan működik?Na mindegy...holnap kiderül!
2012. dec. 3. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4es nem csak akkor írják ki veszélyeztetett terhesnek ha olyan a munkaviszonya. Akkor is kiírják ha vérzik vagy sokszor görcsöl. Engem először nem akartak veszélyeztetettnek felvenni a munkám miatt. Pedig erős fizikait végeztem. Kénytelen voltam azt mondani, hogy sokszor görcsölök és akkor vettek fel vesz. táppénzre.
2012. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.Nekem is volt ciszta a petefészkemben néhány hét múlva elmúlt.Mondta a dokinő hogy terhesség alatt kialakulhat.Én is tudom miért írják ki az embert táppénzre.Én csak az utolsó hónapot töltöttem táppénzen mert akkor már nem esett jól dolgozni,pedig a munkaköröm miatt én is veszélyeztetett terhesnek számítottam.
2012. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze nem akarlak róla lebeszélni,végül is te érzed mennyire indokolt,csupán olyan orvos is kell hozzá mert már szigorúbban veszik a sok indokolatlanul igénybevett táppénz miatt.
2012. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A cisztám a 12 hetes uh-n még nem volt ott...
2012. dec. 4. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!