Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes terhes leszek. Mitől...

37 hetes terhes leszek. Mitől szédülök? Eddig nem volt ilyen? Egyedül a jobb oldalamon tudok feküdni. Ha a balon vagyok forog velem a világ. Vérnyomásom, cukrom rendben.

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Van egy olyan jelenség, amit vena cava inferior syndromának hívnak. Ennek lényege, hogy a terhesség miatt jelentősen megnagyobbodott méh bizonyos testhelyzetekben ráfekszik, időnként el is nyomja a közelében futó vénát. A visszaáramlás pillanatnyi hiánya okozhat szédüléseket. Többnyire oldalt (valamelyik) fekve a panaszok teljesen megszűnnek. Nem tudom mekkora a pockod, ha nem olyan nagy és nem ér le, akkor próbáld meg időnként a négykézláb helyzetet, mert akkor a gravitáció hatására ez a nyomás megszűnik. Ha nagy a pocak, akkor támaszkodhatsz két kézzel szék ülőfelületére is, kissé előre dőlve. Közben a babád is tud egy kicsit mocorogni és ha jobb helyre kerül, talán neked is szűnnek a panaszaid; ha nem, akkor meg azért szerintem megér ez egy látogatást az orvosnál...
2012. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mezeine ***** válasza:
100%
Jól mondja az előttem író. Nagy a babuka már, és nyomja az idegeket. Nekem a vége felé már volt olyan, hogy lezsibbadt a lábam. Van olyan akinek az arca is teljesen eltorzul. de ha nagyon kényelmetlenül érzed magad, kérd az orvosod segítségét :-)
2012. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyessel egyetértve fontos még hogy igyál eleget, mert kiszáradt állapotban a megfelelő vénás visszaáramlás hiánya még súlyosabb tüneteket okoz.

A placenta keringését is befolyásolja ez, bár elég jók a tartalékai.

Séta is segít óvatosan.


Nekem elég súlyos volt ez a baj, pici vagyok és nagy volt a magzat, 34. héten ájulás miatt kórházba kerültem. Én állni, ülni se tudtam, kb a séta ment egyedül.

A vena cavasoknak amúgy általában a bal oldalon jó feküdni, de a placenta tapadásától, magzat helyzetétől és alkati tényezőktől is függ.


Nézess még vérképet vassal, nekem az us kritikusan fos volt, ez se tett erősebbé.


Plusz még ha a rekeszizom nagyon magasra nyomódik, a légzési kapacitás is csökkent de ez inkább ülve vagy terhelésnél jön elő.

2019. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!