Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14hetes terhes vagyok, megfázt...

14hetes terhes vagyok, megfáztam, lázam nincs torkom nem fáj csak az orrom folyik de nagyon, szedjek valamit vagy elég a forro tea, illetve menjek orvoshoz "ennyivel"? Féltem a babám

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs lázad felesleges orvoshoz menni. Én utoljára 12 hetesen mentem orvoshoz de akkor lázas is voltam, egy antibiotikumon kívül semmit nem ajánlott. Panadolt szedtem ha fájt a fejem, meg úgy meghülésre, és tantumverdét szopogattam. Ami igazán segített az a citromosmézes tea.

22hkm

2012. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok C-vitamin (2-3000 mg), Béres-csepp, fokhagymás méz.
2012. dec. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvoshoz teljesen felesleges elmenni.

Csak összeszedsz még valamit a váróban, és erre nem adna semmit, ami ne lenne vény nélkül is kapható.


Ami nekem segített:

Tantum Verde torokra

Siupret [link]

(Van belőle oldatos csepp is)

2012. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget :)
2012. dec. 4. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom az orvost, max. fölhívhatod a háziorvosod vagy nődokidat, hogy mit ajánlana.

Orrfolyásra van egy tuti tippem. Vegyél aloe vera cserepes növényt, mostmár bárhol lehet kapni, törjél le egy kis darabot a leveléből, abból cseppegtesd ki a lét egy kis pohárba és fülpálcikával kend be az orrodat belül (persze orrfújás után, esetleg érdemes még megmosni előtte belül kicsit babaszappannal). Ezt orvos ajánlotta anno, terhes voltam és bevált a praktika.

Ha lenne lázad, paracetamol tartalmú gyógyszert ajánlok én is, pl. panadolt.

Torokfájásra, ha később lenne, tengeri sós lanygos vízzel (1 kis kanál egy pohárra) öblögetni, nagyon hatásos. Esetleg, egy nagyon pici csepp betadine-t is lehet tenni az oldatba, de nagyon picit.

Jobbulást:)

2012. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!