Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyed munkaviszonynak számít?...

A gyed munkaviszonynak számít? Voltatok hasonló helyzetben? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam aki 2011.júliusában született.Terhességem előtt dolgoztam így most gyedet kapok.viszont most szeretnénk neki kistestvért,és remélhetőleg 2013.október,november környékén születne meg.Viszont ahol dolgoztam az a büfé megszűnt de papírom nincs róla hogy felmondtak volna nekem vagy hasonló.De viszont a büfé tulajának van egy másik büféje is.Szóval így szerintem nem vagyok úgymond kirúgva.Meg gyed alatt védve is van az anyuka.jól tudom?mert ha így van akkor ha most terhes leszek a kistesóval akkor megint nem rúghat ki.igaz?így ha megszületne a második gyermekem akkor rá is gyedet kapnék?
2012. dec. 7. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kapsz a másodikkal GYEDet, hacsak nincs érvényben lévő szerződésed velük. Keresd meg a legutóbb aláírt szerződésedet, és nézd meg, hogy azon mi áll - a munkaviszony időtartamára vonatkozóan.

Sajnos én is hasonlóan jártam...

De azért az sem baj, ha utánakérdezel több helyen - APEH, Egészségbiztosítási pénztár, társadalombiztosítási tanácsadó (ezt neten vagy a TB-seknél) - mert sokszor változhatnak az idevonatkozó törvények. (Én kb másfél éve jártam ennek utána.)

2012. dec. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaszerződésedtől függ.

HA az állt benne, hogy fix helyen foglalkoztat, és ez a hely megszűnik, akkor a munkáltatódnak csak az a lehetősége van, hogy ajánl másik, hasonló pozíciót. A munkaviszonyod csak akkor nem szűnik meg, ha ezt elfogadod.


Ha viszont pl. a munkáltatód különböző cégekkel csinált különböző büféket, és megszűnt a büfével a cége is, akkor a te munkaviszonyod sem él már, így nem kaphatsz gyedet.


Ha nincs papírod a megszűnésről, akkor valószínűleg él a jogviszony, ha ez így van, akkor természetesen újra kapod a tgyást, majd a gyedet.


HA teherbe esel, akkor jelentsd be a főnöködnek egyből, a legjobb ha írásban teszed - azonnal kiderül, hogy mi újság. Ki nem rúghat, ha bejelented a terhességedet.

2012. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most hirtelen nem tudom hol van a szerződésem de este megkeresem.de tegnap ezt találtam az egyik babás újságba.: ha az anyát már nem illeti meg a felmondási védelem és esetleg elveszíti a munkahelyét,de szeretne még gyermeket vállalni vagy már úton is van a pici,akkor tanácsos bejelentkezni az illetékes munkaügyi központba álláskeresési támogatásra,mert így az anyuka továbbra is biztosított marad.tehát-feltéve ha megvan az ellátásokhoz szükséges másik feltétel azaz hogy a szülés megelőzően 2 éven belül legalább 365 napig biztosított volt az anya-második baba után is jogosult lesz a tgyásra . szerintetek?
2012. dec. 7. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ugyanezt csináltam. Azért, hogy a szülést megelőző két éven belül meglegyen az aktív 365 napnyi biztosítotti jogviszonyom, ezért bejelentkeztem álláskeresésire. A TGyÁS így valóban jár. A GyED viszont sajnos nem, mivel úgymond passzív biztosítotti jogviszonyban voltam. De ez az én esetem. A Tiédet a te pontos dátumaiddal illetve pontos szerződéseddel, valamint a cég megszűnésének pontos dátuma alapján lehetne megmondani.
2012. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Járj utána azoknál a hivataloknál, akiknek ez a szakterülete. Nehogy úgy járj, mint egy ügyfelünk, aki a 4. gyerek szülése után kérdezett, akkor derült ki, hogy 2x csak a GYES-t igényelte, mert "azt mondták az ismerősök, nekem nem jár más". Fennálló munkaviszonya volt végig.
2012. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési támogatás valóban jó ötlet, a gond az, hogy maximum 90 napig kaphatod, és ha utána nem szülsz meg 42 napon belül, akkor már nem fog járni a tgyás.


Viszont ha álláskeresésit kapsz, a folyósítása alatt szülsz, és marad pár napod a tgyás lejárta utánra, akkor a gyedet is kaphatod (ha megvan a 365 nap)

2012. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!