Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek született a a 36-37....

Kinek született a a 36-37. héten a babája? Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

37+5 hetes kismama vagyok, de a babám később fogant, fiatalabb, 36+1 hetesnek felelnek meg a méretei. Szerdán volt a súlya uh-n 2800 gramm.

2111 a méhszájam, nagyon sok jóslóm van, ezért számitunk rá a dokimmal, hogy előbb jön a kislányom. Mennyi az esély rá, hogy be fog sárgulni? Tud majd rendesen szopni? Vagy aluszékonyabb, ügyetlenebb lesz? Vagy már végülis érett újszülöttnek fog számitani, nem lesz lemaradva jobban, mint aki 40 hétre születik? Féltem őt nagyon, ezért szeretnék felkészülni, hogy milyen is lesz a kórházban eltöltött pár nap. Első baba amúgy:)



2012. dec. 7. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy baba mar 38 hetesen teljesen kesz van, ha innen nezzuk, nem egesz 2 hettel szuletik csak korabban, ha most szuletik, de meg hatha benn marad par napig, vagy akar 2 hetig:D Mondogassad neki, hogy meg maradjon egy kicsit, majd szolsz, ha kijohet:D En ezt mondogattam kislanyomnak, mar elejen mondtam neki, hogy 38 hetre szulessen, de addigra alljon keszen, betartotta, kerek 38 hetes volt.:D
2012. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, még a 40. hétre született babák is besárgulnak.

Elmesélem, nálunk hogy volt.

Mensi szerint 36+0ra született az első fiam. Nagyon besárgult, 10 napig voltunk bent. Még 1 hónaposan is látszódott a bőrén, hogy sárga.

Tudott szopizni, de aluszékony volt. Még a kórházban beindult rendesen a tejem. 16 hónapos koráig szopott. 3280grammal született.

Inkubátorban volt, kék fény alatt, így sokszor nem hozták ki etetéskor, meg aludt is. Akkor hozták, ha megéhezett.

Ma már lassan 5 éves, semmiben nem volt lemaradva a többiektől. 2 hónap alatt lehagyta a fejlődésben a vele egyidőseket.

Ne aggódj!

2012. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

38 hetesen már semmi akadálya,hogy kibújjon!!!Nyugodj meg,a 38.hétre született babád,pont ugyanolyan lesz,mint aki 40.hétre született.A besárgulás nem a születési héttől függ.Miért ne szopna?!Nem lesz aluszékonyabb,csak annyira,mint egy átlag baba.

36+4.hétre szültem egy csodálatos 2670 grammos,51 centis kislányt.4 hónapos,anyatejes,sok-sok hajjal,nagyon gyorsan fejődik.

Könnyű szülést!

2012. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyermekem a 37. héten született 2860 grammal, 50 centivel. Besárgult, de ennek nem volt köze a születése időpontjához! Mindent úgy csinált, mint a 40. hétre születettek.
2012. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

37. hét első napján alakultak úgy a dolgok, hogy császárra került sor. Már érett újszülöttnek számított, csak nem volt annyi zsírpárnácskája, mint a többi babának... azokat a mai napig próbáljuk gyarapítani :)

2800 grammal született, aluszékony volt, de csak mert nem volt mit ennie, ciciznie...nem sárgult be.

3 hós baba anyukája

2012. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első 37 hétre született 2590 g-mal. Ügyesen szopizott, egy kicsit besárgult, egy órára kék fény alá tették, többre nem kellett. A második 36 hétre született 2900 g-mal. Ő is besárgult, de nem kellett kék fény. Szintén nem volt gond a szopizással. Semmi hátrányuk nem lett abból, hogy előbb jöttek.
2012. dec. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:) megnyugtattatok!:))

Mindenkinek ment a zöld kéz és gratulàlok a babákhoz!:)

Ha csütörtökig egyben kibirjuk, akkor már a méretei szerint is betölti a 37. hetet, utána már tényleg nyugodt szivvel jöhet:)))) én meg holnap töltöm mensi szerint a 38. hetet:)))

Szép napot Nektek, irok majd a közeljövőben, ha megvan a baba!:)))

2012. dec. 8. 07:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Írj mindenképpen!
2012. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem kettő is született 37 hétre. (Nem egyszerre) Mindkettő 2600g volt. Egyik se sárgult be, semmiben nem különböztek a többi gyerektől.
2012. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hátha valaki ide téved: Kisfiamat 37. Betöltött hetre szültem. 3050gr es 52 cm, apgar: 9/10. Makk egészséges. Életre való, ugy cicizett, mint aki mindig ezt csinálta :-) semmi gond nem volt vele. Picikét sárga lett, de ez magátol teljesen elmúlt. 2,5 napot töltöttem vele kórházban.
2014. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!