Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Buta kérdés! Terhesen mennyi...

Buta kérdés! Terhesen mennyi kólát lehet inni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Koffein allergiám van/volt amíg terhes nem lettem! előtte 2-3 korty kólától fulladtam nem tudom mi történt de nagyon megkívántam és nincs tőle bajom és most totál rá vagyok kattanva 3-4naponta iszom semmi mást nem kívánok de a kólát igen! kb mennyi az a mennyiség ami még nem árt?

2012. dec. 8. 00:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

a kedves utolsó válaszolónak RÉSZBEN igaza van. hisz a mérgező,káros adalékanyagokat nem tudjuk teljes egészében kikerülni. de azért a tudatos fogyasztó nem veszi a mirelit árut,nem issza a bolti gyümölcslevet, nem vesz késztermékeket, próbál házi tejet fogyasztani,vizet inni (esetleg saját kútból), nem a bolti édességet fogysztja,hanem otthon süti a süteményeket,hiszen épp elég,ha a bolti margarinban,lisztben,sütőporban stb.. megtalálható káros dolgokkal "mérgezzük" magunkat. Igaz itt nálunk,faluhelyen egyszerűbb a dolog,mert saját baromfi,saját tojás,saját zöldség,gyümölcs terem,de már ezek sem a régiek,hiszen a természet körforgásával a pesti égbe felszálló szmog az én talajomat is mérgezi,mert az esővel it is leesik... Tényleg nem lehet MINNDENT kikerülni,ami káros,de amit lehet kikerül az ember. ezt nevezik tudatos fogyasztásnak. TUDOM,hogy a kóla nem egészségs és semmi hasznosítható nincs benne a szervezetem számára,ezért NEM iszom meg, nem veszem meg. TUDOM,hogy a félkész, előrepanírozott mirelitkütyükbe egészbe darálják a csirkét és még ki tudja milyen élelmiszer ipari hulladékokat tesznek -mert tesznek! remélem senki nem hiszi el,hogy az a "színhús" felirat valódi.. szóval TUDOM,hogy car,ezért AZT SEM veszem meg. inkább veszek a henespultban (ha városi vagyok rá vagyok szorulva a tápon 3 hét alatt 10x akkorára nevelt csirkére) 4 csirkecombot és sózva-borsozva lesütöm őket. legalább az szín hús,még ha tudom is,hogy nem kukoricán nevelkedett!

szóval még egyszer elismétlem,hogy az előttem hozzászólónak igaza van: nem lehet mindent elkerülni! De azért járunk olyan sokat iskolába,hogy kinyíljon a tudatunk rájöjjünk,tudatosan kell fogyasztanunk!

2012. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Nagyon hasznos dolgokat írtatok! 28+3hetes vagyok kb 1hónapja ittam először kólát! Az igazság az az hogy sajnálom is rá a pénzt pedig megtehetném hogy megvegyem nap mint nap de helyette inkább veszek banánt mandarint vagy gyümölcsöt! De 3-4naponta meglátom és megveszem és iszom is belőle van úgy elég egy pohár és ott van nem kell! Párom sportol ő csak ásványvizet iszik! és igen valahol és is úgy gondolom hogy mivel hál istennek a csokit édeset nem igazán kívánom és nem is eszem ezért ha megkívánom az a kis kólát nyugodtan megihatom! megegyszer köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 8. 10:20
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

én ettem és ittam mindent amit megkívántam és kívánok :) napi 1-2 dl kóla nem fog megártani, ennyi erővel semmit sem lehetne enni meg inni ha azt néznénk mi van benne :) én is rettentően kívántam egy ideig, én is a dobozos kólával oldottam meg és nagyon jól esett, főleg egy kiadós ebéd után :)


37 hkm

2012. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom itt mindenki csak lepontozni tud. Gratula az összesnek ügyesek vagytok!!!! :)
2012. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!