Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megihatok egy pohar vorosbort?

Megihatok egy pohar vorosbort?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok, es nagyon kivanom mar kb 3 hete, de eddig nem.mertem inni. Ma van a parom szulinapja, megihatok k 1-2 deci vorosbort?
2012. dec. 9. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

Èn nem innék meg. Az alkoholt átengedi a placenta és a magzatnak ugyan olyan mintha egy újszülötnek vagy egy kisgyereknek adnál alkoholt a hatása számára ugyan az.

Nem hiába tíltják a világ minden részén terhesen az alkohol fogyasztást.


de te döntésed, de 1-2 deci is bizony alkohol és a magzatod is egyenesben kapja meg.


Ja és még egy. Olvastam egy cikket ahol egy hajléktalan anyuka részegen szülte meg gyermekét ,aki 3!!! napig szintén részed volt.

2012. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem lereszegedni akarok :)) de koszi a valaszt! Varok meg :)
2012. dec. 9. 14:04
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nyugodtan megihatod azt az egy decit, semmi bajotok nem lesz tőle. :)

(persze "minőségit" kell inni nem pedig kannás löttyöt, de gondolom úgysem olyat innátok)

Keress rá, itt is vannak hasonló kérdések még százszámra.. sokaknak az orvosa ajánlja, vagy még olyan is van hogy erős görcsök ellen konyakot stb.. Szóval 1 decinek semmi akadálya. Érezzétek jól magatokat!


off: egy olyan kismamát aki megiszik 1 pohár vörösbort, nem hasonlítanék egy olyan emberhez aki hajléktalanul általában részegen hord ki egy gyermeket.

2012. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, nagyon kedves vagy :) egyebkent persze hogy minosegit fogunk inni, es utananeztem, lattam hogy tobbeknek ajanljak verszegenysegre, en is verszegeny vagyok, ugy gondolom artani nem fog az az 1-2 deci :) koszi a valaszokat.
2012. dec. 9. 14:28
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Az ég világon semmi baja nem lesz a kicsinek ha megiszod azt az 1-2 deci bort. Te jó ég h lehet egy kalap alá venni őt és egy alkoholista kismamát. Az valószínűleg végigitta a terhességet azért voltak gondok a kicsivel is. Ennyitől nemh a baba de még a mama se fog berúgni és alkoholistává válni. És semmi szégyen nincs benne ha koccintás erejéig megiszod. És sok orvos valóban kifejezettem inkább konyakot meg ilyesmit ajánlj hasfájásra mint bogyókat. Jó persze nem egy üveggel kell benyelni de egy stampótól még senki nem szült beteg babát. És igen a vörösbor jót is tesz. Főleg h nem ittad egyszer sem. Ne aggódj. Jó ünneplést és Isten éltesse sokáig párodat!!! :)
2012. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Persze! Nekem kifejezetten javasolta a doki terhesség alatt és szülés után is, hogy néha igyak meg 1-2 dl (minőségi) vörösbort! Nem árt, sőt jót is tesz! Természetesen csak mértékkel!
2012. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én tegnap megittam 3dl forralt bort nagyon jól esett:-) nem hinném hogy bármi baja lenne a babának semmi furát nem éreztem vagy ilyesmi! 28hetes kismami
2012. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2%

elsö vagyok,

akinek az orvosa terhesen egy deci alkoholt ajánlott gyorsan adja vissza a diplomáját. szerintem nincs ilyen buta orvos manapság aki ilyet ajánlana.


az alkohol teljesen átjut a placentán és bizony a magzat fejletlen idegrendszerére igen káros is lehet. gondoljatok bele mit okozna az alkohol egy újszülötnél, vagy egy kisgyereknél. na ugyan ez történik a magzatnál is mert az alkohol átmegy a placentán teljesen.

forralt bor ha teljesen felforralták vártak vele, vagy is otthon készített esetleg jó lehet, mert az alkohol tartalmát kifözték már.


a részeg kismama szülését csak azért tettem fel példának hogy az újszülött pont annyira volt részeg töle mint az anyja, csak gondolom a babánál még káros is a fejlettlen idegrendszerre.

2012. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Itt akkor sem rendszeres fogyasztásról van szó. Annyira bírom az ilyen burokban élő okosokat!! Igen adja vissza a diplomáját. Magyarázd meg ezt Te akinek biztos van vagy 5 orvosi diplomája kiakasztva. Ok. Megértem. Aki nem akar ne igyon és fél h baj lesz oké. De nem is arról van itt szó h mostantól mindig inni fog. És persze h gondot okozott annál a kismamánál ismétlem megint h valószínű ő végig itta a terhességét azért voltak problémák. Most attól az 1-2 deci bortól a gyerek nem lesz kórosan sovány, koraszülött esetleg nem ezért nem válik majd egy Mozart vagy Picassová!!!! Ennyi erővel ne egyél se joghurtot, se gyümölcslevet ne igyál és főként ne egyél virslit esetleg felvágottat mert olyan borzalmas dolgok vannak benne h inkább az ember bele se mer gondolni. Szóval itt már minden káros és rossz. Mégis ilyen apróságon akadnak fenn sokan. Inkább ott tüntessetek akik végigbagózzák, drogozzák és VÉGIG ISSZÁK a terhességüket. Esetleg olyan körülmények között élnek ami nem megengedett egy terhes nő és főleg egy újszülött számára. Néhányan annyira túlzásokba estek komolyan h már fájdalmas. Pontozgassatok le mert ahhoz nagyon értetek de h az életben talpon maradjatok sokan nem vagytok képesek. Kritizálni nagyon tudtok de értelmesen gondolkodni sokaknak nehezen megy. Én jót nevetek rajtatok de néha már fáj.
2012. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
1-2 deci minőségi vörösbor nem árt a babádnak. Én is ittam egyszer a 33. héten, és teljesen egészséges kisfiam született 5 napja. Dokitól is megkérdeztem.
2012. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!