Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tartsam be a 180gos diétát?!

Hogy tartsam be a 180gos diétát?!

Figyelt kérdés

egyszerűen senki semmit sem mond/mondott, h miket és mennyit lehet enni!!nem is tudom kit kérdezzek vagy kit kellett volna.

a kórházban amit adtak kaját azt kellett betartanom, de amellett éheztem! ez jó a babának????

amúgy az eredmélnyt is kb másfél hónap múlva kaptam meg, az utolsó egy hónapban kell diétázni, még egy hét van a kiírt időpontig.


nagyon félek h baja lesz a babának!!!


szoktam enni activiat, almát, paradicsomot,ebédelni is rendesen, bár arra is azért próbálok figyrlni, tejbe kukoricapelyhet, mindent édesítőszerezek, amit kell, semmi zíros, semmi sós, húsnak csirkét.de egyszerűen nemtom miből mennyit és h mondjuk a termékeken mit kell nézni (szénhidrát vagy cukor vagy kalória?!)


ugye nem lesz gond? akkor kb kórházi adag maradjon?


2009. aug. 20. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden kajára rá van irva a szénhidrát tartalma,azt kell nézni!Amire nincs,azt egyszerűen ne vedd meg!Valamennyi zsirra szükség van a szervezetnek,teljesen kiiktatni nem lehet.A 180gr Ch-t úgy tudod összeszedni,hogy reggelire eszel zsemlét abban 30gr ch van,akármit ehetsz hozzá,felvágottat,paprika,paradicsom,uborka,tojás,mert ezek 0gr ch-t tartalmaznak.Tizóraira 20gr ch,a joghurtra,krémtúróra rá van irva,a gyümik ch-ját a neten megtalálod!Ebédre fél tányér leves,10dk rizs,krumpli mellé valamilyen hús.A rántotthusit most kerüld,mert a panir nagyon emeli a cukrot.Ugyanilyen emelést okoznak a sok liszttel készült ételek és a főzelék sűritéséhez is használj étkezési keményitőt.Uzsira ugyan az,mint tizóraira,vacsi pedig olyan,mint a reggeli!A kenőmájjal és a májkrémmel vigyázz,mert az szintén emeli a cukrot!Ehetsz virslit,lecsókolbászt vagy bármilyen húst,mert azoknak is 0gr ch-t tartalmaznak!Ne csinálj gondot magadnak,ugyanazt eheted,mint a család többi tagja,csak nem lehet belakmározni!Sajnos a cukorbetegség olyan,ha birnál még enni,akkor kell abbahagyni!

Hát remélem azért segitettem,ha van még kérdésed irhatsz priviben is szivesen válaszolok!:)

2009. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Igaz én 160g-os diétán vagyok, de nekem szénhidrát tartalomra így néz ki:

reggeli:30g ch (pl 3 szelet graham kenyér vajkrémmel, felvágottal, vagy piritósként és akkor rántottával)

tízórai:20g ch (pl 2 norbi túrórudi, vagy alma, barack)

ebéd: 50g ch (bármennyi hús, pl grillcsirke, és a ch-t a rizs vagy krumpli adja, + sali-ebből van olyan amit nem kell számolgatni)

uzsonna: 20g ch: általában csokipudingot csinálok, a pudingport és a tejet nézem, 1-2 édeskével. Magában a csokipudingban nincs cukor!

Vacsora: 40g ch: mostanában dinnyét eszem


A lényeg hogy ami gyorsan emeli a vércukorszintet, azt indkább délután, este fogyaszd. Ez a glikémiás index.

[link]


A ch tartalmat innen nézem:

[link]


Amit nekem a kórházban mondtak, hogy korlátlanul és bármikor ehetek: sajt, hús (ami nem panírozott),

nyersen:

káposztatorzsa, savanyú káposzta, fejes saláta, kínai kel, paraj, retek, zöldpaprika, cukkíni, uborka


Te csinálhatod úgy hogy egy plusz étkezést pl utóvacsit iktatsz be, így a 180g-ot elosztod 6 étkezésre.

Néha azért szoktam csalni, mert nem mindig tehetem meg hogy betartom sajna mert ha jövök-megyek akkor nem megy, így van hogy később is kezdem a napot és egy kicsit csúszik az egész időpontilag, vagy hogy az 5 étkezésből 4 lesz, ilyenkor elosztom a 20g ch-t többfelé. Persze igyekszem betartani. A lényeg, hogy a babának az árt ha tartósan magas a cukra a kismamának.


Nem lesz semmi baj, ne aggódj!

Sok boldogságot!

33 hetes kismami

2009. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam!!!

akkor ezekszerint nem voltam/vagyok nagy "bűnöző".

huh...

2009. aug. 20. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen :) És még valami: ha panírozni akarsz, vagy palacsintát sütni vagy bármit amihez liszt kell, akkor használj tönkölybúza lisztet, vagy teljes kiörlésű lisztet. Ha pl főzeléket készítek akkor azt az egy kanál lisztet is beleszámolom, de ha azt nézem hogy egy tányérba egy fazéknyi főzeléből amiben 1 kanál liszt van, mennyi juthat...

A palacsintát meg cukor nélkül, nagyon vékonyra sütheted, és megtöltheted pl norbi túrórudival, vagy bármivel pl pudinggal (házi) és így kiszámolva mindent - bár nem sok - nekem kb ebédre 4-5 pali volt, előtte/utána ha nem lenne elég, tojás, husi köret nélkül.

2. voltam :)

2009. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

okés, rendben.de jóóó!! :-D


köszönöm!

2009. aug. 20. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!