Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy nem lehet a...

Igaz az, hogy nem lehet a terhesség alatt camaber jellegű sajtokat enni? Tegnap megláttam a boltban a kecskesajtot, és nem bírtam magammal, meg vettem. De nem tudtam hogy penészes. Azóta még jobban epekedek utána. Jelenleg a 12. hétben járok.

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
En kaptam a szulesznomtol egy kis konyvet amibe minden benne van az etkezesrol es arrol, hogy mit ajanlatos enni es mit nem es miert. Az all benne, hogy peneszes sajtokat mint pl a camenbert nem ajanlatos enni mert ezek nem pasztorizaltak hanem ugy lettek erlelve. Barmilyen mas sajtot lehet enni: pl trapista, pannonia, mackosajt stb. Kecske sajtbol is csak azt nem szabad megenni ami nem pasztorizalt. Turot is nyugodtan ehetsz. Most en nem mondom, hogy barmi bajod lesz tolle es, hogy szigoruan tiltva van csak annyit, hogy nem ajanlatos fogyasztani bizonyos bakterium miatt ami a pasztorizalastol pusztul el.
2009. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, állítólag nem szabad, veszélyes lehet.Én is elcsábultam 1-2x, mégsem lett semmi baj.
2009. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem kaptam ilyet,mert külföldön élek, de ezeket megfogadom. Köszönöm a választ.
2009. aug. 21. 08:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor veszélyes, ha nagyobb mennyiségben fogyasztják.
2009. aug. 21. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok, en is kulfoldon elek, Anglia. A kiskonyv cime amit kaptam 'Emma naploja'. Ebbe van benne minden a taplalkozastol, hogy mit lehet enni es mit nem. De a sarga, 'kiskonyv' amit adnak az adataiddal abba is benne van valamelyik oldalon. Gondolom minden orszagban mas, szeritnem meg itt is valtozo orszagon belul.

Kozben talatam neked egy magyar cikket is:


[link]


Boldog babavarast es majd konnyu szulest!!!

2009. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva a csomagolásra hogy pasztőrizált tejből készült-e vagy sem, a nemespenészt ne edd meg az oldaláról.
2009. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy 5 dobozzal megettem a 12. hétig, akkor mondta a doki, hogy nem szabad.
2009. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Listéria fertözés kockázata miatt mondják, hogy ne egyél penészes sajtot. Ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül fertözött a sajt, de van egy kockázata. Azonban felmelegítve, tehát pl sütöben sült kaján/melegszendvicsen nyugodtan megeheted, mert a hökezelés ártalmatlanítja a baktériumokat.
2009. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én imádom a camembert, brie sajtokat, kecskesajtot, szóval mindent ami finom. Rengeteget megettem a terhesség alatt, senki nem mondta, hogy nem szabad...

1 hónapos egészséges kisfiú anyukája

2009. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Aranyosak vagytok.

A kismamáknak viszont jó babavárást, könnyű szülést, és hasfájós mentes éjszakákat kívánok a későbbiekre...

A többieknek is jó egészséget.

2009. aug. 21. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!