Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell indulnunk? Esetleg...

Mikor kell indulnunk? Esetleg már készüljünk, hogy még ma?

Figyelt kérdés

38+3 hetes vagyok, jövőhéten csütörtökön lesz programozott császárom. A dokim mondta, hogyha rendszeres fájásaim vannak, akkor azonnal menni kell, mert faros a babám, popsija van beilleszkedve, és akkor sűrgösségi császár lesz.

Kb 1 órája nagyjából 15 percenként keményedik a hasam. Felülről kezd feszülni, és sugárzik alulra is, tart 20-30 másodpercig, aztán elmúlik. Ilyen még sosem volt. De nincs mensis görcs, se semmi. Ha jobban rendszereződik, akkor induljunk? Első baba és nem tudom eldönteni.



2012. dec. 12. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet hogy ma még a kórházban köttök ki.

Már elég szépen rendszeresen jön, ha 15 percenként jön.

Ha már 5 percenként érzed akkor irány, de még az is lehet hogy csak jóslók, ezért mindenképp várjatok még míg sűrűbben jönnek.

Ha messze laktok a kórháztól akkor 10 percesekkel indulhattok.

2012. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem indulhattok. Ilyenkor jobb, ha figyelik a szívhangot.

Majd írj, könnyű szülést.


19hkm.

2012. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igaz, nekem elfolyt a magzatvíz (szintén progis császár lett volna 2 héttel később farosság miatt), de rögtön 5 perces fájásaim voltak, így "csak" akkor indultunk, még így is vajúdtam 1,5 órát, mire betoltak a műtőbe. Szóval én várnék, de legjobb lenne ha felhívnád a dokidat, ő tudni fogja a választ.
2012. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Utána elmúltak a keményedések, el tudtam aludni. Most viszont kimentem pisilni, vissza akartam feküdni, és elég erős mensis görcs jött rám derékfájással, haskeményedéssel. Feküdtem vele még kb 5 percig, hogy biztos mindjárt elmúlik. Hát nem múlt, nagyon fájt. Felkeltem, most mászkálok, jobb egy kicsit, talán múlandóban van.

Most teljesen elmúlt. Megpróbálok nemsokára visszafeküdni, ha lesz még, akkor zuhanyzom egyet, és ha nem múlik, akkor indulunk.

2012. dec. 13. 02:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet azóta már megszületett a baba, akkor gratulálok. Amennyiben nem , akkor szerintem keresd fel az orvosod és mondd el neki, hogy miket érzel mostanában.
2012. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Meg mindig itthon vagyunk, beszeltem a szulesznommel azota tobbszor is, tartjuk a kapcsolatot. Utana meg reggel keltem egy olyan nagy mensis gorcsre, megint tartott kb fel oraig, maszkaltam, attol rosszabb lett, de lezuhanyoztam, es arra elmult. Ez volt kb 10kor. Azota meg kemenyedek rendszeresen, de nem csokken 10 perc ala a gyakorisaguk.

Igy vannak a kemenyedesek:

9:56; 10:04; 10:10; 10:05; 10:28; 10:37; 10:47; 10:59; 11:12; 11:42; 11:56; 12:10; 12:21; 12:31

Szoval kb 10-15 percenkent jonnek, de volt ahol fel ora kimaradt. Es nem fajdalmasak, csak feszul a hasam, meg bekemenyedik az egesz mehem, fentrol egeszen lentig.

Azt mondta a szulesznom, hogy ahogy 10 perc ala redukalodik, akkor induljunkc

De szerintetek nem baj, hogy nem faj, nincs gorcsom, egyszeruen csak kemenyedik?

2012. dec. 13. 12:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Idővel majd megindulnak az erős görcsök is, ez még kutyafüle az igazi tolófájásokhoz képest.

Nemsokára rendeződni fognak a fájások, akkor majd erősebben is jönnek.

Hát kitartás, én nekem alapból 10 percesekkel indult, és még utána 14 órát vajúdtam.

Várjuk a további fejleményeket!:))

2012. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11.57-es vagyok, csatlakozom én is, várjuk a történet végét. Nekem is programozott császár volt, mert harántfekvésű volt a babám. Én is figyeltem, hátha van rendszeresség a feszülő keményedések között, de semmi nem volt. Pihenj le és ne görcsölj azon, mikor kezdődik, szerintem minden rendben lesz!
2012. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na nincs változás?:)
2012. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na, utána 8 percenként jött még 3 db. És azóta elmúltak. Egy órában van 2 darab, de ennyi.

Most volt mondjuk egy megint, fájt hozzá a derekam, kicsit görcsölt. De elmúltak.

Ilyen még sosem volt, ilyen rendszeresen jöttek volna.

Írok, ha esetleg történik valami :)

Köszönöm, hogy érdeklődtetek!


:))))

2012. dec. 13. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!