Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszerűen rettegek attól,...

Egyszerűen rettegek attól, hogy terhesség alatt meghizok és nem tudok majd visszafogyni. Mit tegyek, hogy ne hizzak sokat?

Figyelt kérdés

37 évesen sok-sok év próbálkozás után végre sikerült és 12 hetes kismama vagyok. 108 kilóról fogytam le az elmúlt hónapok alatt 89-re. Talán ezért is jött össze a baba. Most viszont nagyon félek, hogy visszahizok és nem fogok tudni lefogyni.

Mit tegyek, hogy ne hizzak csak épp a minimálisat? Nem akarok megint 108 kilós lenni. Természetesen nem fogyózok és sokat sétálok illetve néha szobabiciklizek és terhestornázom DVD-re. Hogyan étkezzek, hogy tartsam a súlyom?


2009. aug. 21. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Lehet, hogy a Te esetedben a béranya lett volna alegjobb megoldás, ha az a legfontosabb szempont, hogy mennyit hizol. De biztosan én értettem félre a dolgot és ez esetben bocsánatot kérek!

Gratulálok a kisbabához. Tudok olyan nőről, aki 100 kilósan kezdte a terhességet és 80 kilóval mint szülni. NEM FOGYÓZOTT! A kis energia vámpir mindent leszivott az anyukájáról ami csak tudott. Az anyuka pedig kivirult, és boldogan vette bele magát a kismamák életébe. Az öröm és a férje 100%os támogatása azt eredményezte, hogy nem volt már szüksége a vigasztaló nassolásra. Igy a kilók lassan, de biztosan leolvadtak róla. A baba a kiirt napon érkezett 5,2 kilóval, 60 centivel. A mama 7 hónapja szoptat és már csak 70 kiló.

A vérnyomásodra és a cukrodra figyelj, a többit bizd az anyai ösztöneidre!

Még egyszer gratulálok!

33 heteske

2009. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Eddig úgy olvastam a könyvekben, hogy azok a kismamák akik eleve többlet súllyal indítanak, azok általában csak 7 kg körül híznak. Sőt voltak aki még fogytak is mert a baba érdekében nagyon egészségesen táplálkoztak. Diétázni nem szabad csak ha az orovosod javasolja. Egyél sok zöldésget és húst. Kerüld a nassolást és este 7 után már ne egyél.Ha estére nem eszel édeset akkor nagyon jó lesz az éjszakai zsírégetésed, alvás közben fogysz! Én van hogy reggel akár 1.5 kg-mal is könnyebb vagyok. Igyál sok vízet mert néha a szervezet becsap azzal, hogy éhséget jelez pedig csak szomjas vagy! Többször egyél kevesebbet, de ne fogyókuráz mert az nem jó a baba érdekében. Vegyesen táplálkozz és nem lesz hiány semmiben! És gratulálok a sikerhez, mi is jó 7 évet vártunk rá!

2009. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Megertem, hogy mit erzel es otleteket tudok adni.

En nem tulsulyos vagyok, de az elso terhessegemkor sikeresen hiztam 25 kg-ot. Nem az anyai osztonomnek koszonhetem, hanem annak, hogy az elejen beleeltem magam abba, hogy en mindent ehetek, mert kismama vagyok, kesobb meg mar sportot uztem az evesbol, akkor is ettem, ha egyaltalan nem voltam ehes. Ez lett a vege. Nem volt jo, mert az utolso hetekben minden izuletem fajt, fulladtam, szoval feleslegesen tettem ki ennek a testemet, mert fele ennyi hizassal is tudtam volna 3700 grammos babat szulni szerintem. Imadok terhesnek lenni, nekem meg a szules is tetszett, imadom a gyerekemet, azt, hogy anya vagyok, nem banom, hogy csunya lett a mellem, csikos a hasam.

Az elso valaszolohoz: nincs szuksegem beranyara, minden porcikammal vagyom arra, hogy kihordjam a gyermekem es megszuljem, megis vagyok olyan "onzo", hogy mos, a 2. babammal esszel odafigyelek es nem tomom magam. Ez nem hizoverseny.

En legfokeppen a vacsoramra figyelek oda. A vacsim altalaban gyumolcs, mert imadom a gyumolcsoket, barack, kivi, dinnye, cseresznye, mango, ananasz altalaban. Vagy sima zoldsalata ecetes, enyhen cukros dresszinggel. Ha ezek eppen nem tetszenek, akkor eszem feherje felet: kefir, sult, vagy parolt husi koret nelkul, zsirszegeny sajt.

A reggelim teljesen normalis, rantotta, tojas, felvagott, kolbasz, virsli, amit eppen kivanok es van otthon. Az ebedem is normalis, azt eszem, amit a ferjemnek fozok, a kaloriakat nem nezem. Arra figyelek oda, hogy minel tobb zoldseget csempesszek be a reggelibe, ebedbe es minel kevesebb szenhidratot.

Csak egy pelda: az elso babammal a reggelim szinte mindig toast volt, siman megettem kettot, tehat negy szelet szendvicskenyeret. Most inkabb sima hidegszendvicset csinalok, egy zsomlet kulonvagok, ket darabban eszem, megrakom felvagottal, salataval, paprika, paradicsom, uborka, retek, ujhagyma, sajt, vegul akkora szokott lenni a sok zoldsegtol, hogy a zsomle masodik felehez fel oraval kesobb jutok el es full tele vagyok vele.

Ebedre rengeteg zoldseges levest keszitek, zoldseggel gazdagon, sok fozeleket eszunk, ha husfele van, akkor a hagyomanyos rizs, krumpli, tehat szenhidrat dus koret melle keszitek boven parolt, vagy sult zoldseget, zoldsalatat es inkabb azzal pakolom meg a tanyert, nah meg a husikaval, a rizst az ize kedveert eszem keves mennyisegben. Delutanonkent meg igy is belefer a nasi szinte minden nap, egy kis joghurt, puding, egy darab csoki, vagy a suti, amit eppen a csaladnak keszitek.

Ez az en praktikam. Nem terhesseg alatt vezettem be, alapban is igy taplalkozom.

Ami jo: az elozo terhessegemet vegigkiserte a sok finomitott liszt miatt a szekrekedes, most ilyen nincs. Az anyagcserem tokeletes, nagyon jol erzem magam a boromben. A szekrekedessel vigyazz, mert az is hozzajarulhat a hizashoz.

Meg csak a 14. hetben vagyok, de eddig meg nem hiztam, a doki szerint ez egyaltalan nem baj, mert a baba miatt meg nem indokolt. Azt mondta, hogy az elso ket kiloval a 20. hetig raerek, mert azutan fog igazan beindulni a baba novekedese miatt.

Nalam a mozgas: en is tornazom kismama dvd-re, az elso babam kilenc honapos, egesz nap mozgasban tart, es vele setalok napi kb harom orat ket reszletben, amit tekinthetunk nehezitett tempos setanak, hiszen babakocsival vagyok dombos kornyeken, raadasul en eleg gyorsleptu vagyok.

Boldog babavarast!

2009. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!