Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnénk mihamarabb babát...

Szeretnénk mihamarabb babát csak sajnos 7év után elveszítettem a munkám és most fogom kapni először a munkanélkülit. Nemtudom mit csináljak bevállaljam így is a babát? 27L

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nektek kell tudni, hogy akkor is meg tudtok-e élni egy babával, ha Te csak GYES-t kapsz.
2012. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Terhes vagy? Hány hetes?
2012. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Párom dolgozik hála istenek én is csak most estem ki munkából és az első hónapom lesz még csak a munkanélkülinél.az a baj hogy nem tudom hogy én mennyit és meddig kapnák pénzt és hogy hogyan vannak ezek a dolgok.szeretném ha adna valaki tanácsot ez ügyben.
2012. dec. 13. 18:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Még nemvagyok terhes mivel most nempróbálkozunk.nemtudom mi tévő legyek.:(
2012. dec. 13. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Számold úgy, hogy havi. 30-ezer plusz költség lenne egy babával. Ha így kijönnétek, akkor vállaljátok be:)
2012. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem.de ez attól függ hogy én mennyi pénzt kapnák.
2012. dec. 13. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Te csak gyest plusz családi pótlékot kapnál abban az esetben, ha most esetleg teherbe esnél. Ráadásul a terhesség ideje alatt mikor már lejár a munkanélküli ellátás Neked kéne magad után a Tb-t is fizetned a baba megszületéséig ami ebben az évben havi 6390 Ft.

A gyes összege most bruttó 28500 a családi meg 12500 Ft.

Szerintem érdemesebb megvárni míg lesz munkád és onnan elmenni szülni, mert akkor kapnál Tgyást és gyedet is. Ezekhez a letöltött időd már most is meg van, de a másik feltétele az, hogy a baba születésekor is legyen munkahelyed, ahol biztosított vagy.

2012. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem kedves utolsó.csak az a baj hogy ha nemtalálok munkát akkor sokáig nemvárhatok meg most már onnét is kitehetnek akármikor ha megtudják hogy babát vársz.nemtudom mi lenne a jobb.várok várok keresek munkát persze eddig is azt csináltam de még eddig semmi aztán lehet hogy egy év múlva is ugyan itt fogok tartani és akkor majd megint várok.ezt a végtelenségig nemcsinálhatom.mikor már annyira szeretnék csak ezek a dolgok megakadályoznak és így nemtudom eldönteni. :(
2012. dec. 13. 19:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy olyan szabály is hogy a 365 biztosított napban aminek meg kell lenni a gyedhez nem lehet 30 napnál hosszabb megszakítás. Tehát ha lejár a munkanélkülid és utána egy hónapig nem találsz munkát akkor olyan mintha nem lett volna az a hét éved sem. Vagyis ahhoz hogy két évig kapd a gyedet újabb két évet kell dolgozzál. (Én ezt két éve kérdeztem meg lehet azóta változott de nem hiszem. Kérdezz rá az Oep-nél.) Mi épp ezért bevállaltuk a babát. Vagyis folyamatosan munkát kerestem de közben próbálkoztunk is. És a baba jött előbb. Illetve volt egy munkahelyem közben több mint egy évig de az nem vált be. A babóra nagyon sokat vártunk 2,5 évet, közben mindkettőnket műtöttek. Tehát az sem biztos hogy elsőre összejön. Így én is csak gyest fogok kapni de nem érdekel. Ha arra várnék hogy most még munkát találjak és ne rúgjanak ki ill. ne szűnjön meg a munkahelyem két évig akkor száz évesen szülnék. De azt te tudod hogy hogy álltok anyagilag. Sok sikert neked bárhogy is döntesz.
2012. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó és igazad van én sem akarok százév múlva szülni. :)Az anyagiag miatt sem várhatok örökké.
2012. dec. 13. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!