Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel uthetem el a napot?...

Mivel uthetem el a napot? 13hetes vagyok, es sajnos mar itthon.

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk es sajnos engem elkuldtek, mikor bejelentettem hogy terhes vagyok.Ez most volt hetfon. Anyagilag meg tudjuk oldani nincs gond, parom meg orul is mert o ezt szerette volna, megyozodese hogy egy terhes nonek nem valo munka... na mind1, viszont olyan vagyok most mint egy gyerek nem talalom fel magam.. oke, fozok, takaritok ... maskor ugy elment a napom.. most pedig.. Es a masik, hogy olyan roszul erzem magam amiatt hogy o dolgozik en pedig nem.. Mit gondoltok? Masok is vannak otthon problema mentes terhessegel? Ne haragudjatok ha kicsit semmisegnek tuno a problemam de gondoltam megkerdezem itt.
2012. dec. 13. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bárhol is élsz, ismerkedj, tanulj nyelvet, járj közösségbe. keresd meg a helyi baba klubot, ha van. és tanulj, tanulj, iratkozz be vmi tanfolyamra.
2012. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvass, nézz filmeket! Varrj babát a gyereknek...

Itt a karàcsony, süss mézeskalàcsot...

2012. dec. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mozdulj ki, keress tanfolyamot, tanulj, kismamaklubot, bármit, ami érdekel. Nem jó a bezártság, és most még bárhová mehetsz, használd ki az idődet, mert később már le leszel kötve a baba mellett. Ezt te tudod, mire van szükséged, nyelvtanulás, főzőtanfolyam, vagy valami jó szakma, ami később hasznos lehet. Nézd meg, van-e a környéketeken valamilyen terhestanfolyam, szülésre felkészítő vagy bármi, ott ráadásul más kismamákkal is összeismerkedhetsz, és tanulhattok egymástól.

Én elsősorban nem otthoni tevékenységekben gondolkoznék, hanem mennék, mennék,mennék.Főleg ha nincs probléma a terhességgel, nem kell otthon feküdnöd, használd ki az idődet! Jó babavárást kívánok!

2012. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én lennék a helyedben :) Én biztos, hogy elmennék pár tanfolyamra, mint babagondozás, életmentés, szabás-varrás, kézműves, ezek később nagyon jól jönnek ám.

Járnék kismama tornára, néha terhes masszázsra, rengeteget olvasnék, vagy könyvtárba járnék, hogy felkészüljek mindenből, a szoptatásról is tájékozódnék, hogy ne érjen meglepetés. Beszerezném a szükséges dolgokat, megtervezném a kicsi szobáját, ha kell, kifestetnék, függönyt vennék és persze minden nap más és más finomságokkal várnám haza a férjem.

2012. dec. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsó hozzászólóval... :)

Én is szívesen lennék a helyedbe. :)

Szintén sokat olvasnék a baba megérkezése utáni teendőkről hogy minél felkészültebb legyek. Főzőcskéznék, sütögetnék, csinosítgatnám a lakást...

Nekem viszont muszáj dolgoznom (heti 45 óra) és mellette minden szombaton tanfolyamra járok ahol vizsgaidőszakom van. Úgyhogy a babavárós könyvek helyet pénzügyet és gazdaságtant olvasok...

Pedig jó lenne reggel nem fél 5kor kelni.

Örülj annak, hogy otthon tudsz lenni.

13+5 hetes kismami

2012. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom hol élsz de nyugati országokban sehol de sehol nem küldenek el terhesen.

ha valahol egy balkáni országban vagy ázsiában akkor meg eleve nem nagyon fogsz ilyen baba klubbokat találni.


olvass, meg mozdulj ki.

2012. dec. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én veszélyes munkakörben dolgoztam, szabival együtt a 9.héttől voltam otthon, szerencsére teljesen probléma mentes terhességgel. Én egy felsőfokú nyelvvizsgát csináltam meg (remélem a fiam is látja majd hasznát), és ahogy előttem írták, tájékozódtam a babákról, ápolásukról, mit vegyek, ne vegyek, hol, mennyiért, vásárolgattam (nem pénzszórásról volt szó, sőt, volt lehetőségem rá, hogy gyakran benézzek babás boltokba, így ki tudtam fogni az akciókat, valami mindig akciós volt valahol, így szinten mindent kedvezményesen vettünk meg)
2012. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már szinte az első perctől, a 6.héttől otthon vagyok. Mivel a táppénzem kicsit csúszott, ezért csak januárban, de elkezdek egy nyelvtanfolyamot. Főzök, takarítok, készülök a karácsonyra. Most még kismama jógát is szeretnék elkezdeni, de ahhoz orvosi engedély kell, mert veszélyeztetett vagyok. Ezenkívül én is vásárolgatok, de csak óvatosan, eddig mindig nagyon olcsón sikerült kifognom a dolgokat (hozzáteszem használtan, de meg sem látszik rajtuk). Meg próbálok minden nap menni valamerre, még ha csak a sarki boltba is, de az is mozgás.
2012. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!