Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foglalkoztatást helyettesítő...

Foglalkoztatást helyettesítő támogatást milyen feltételekkel lehet igényelni terhesség alatt? Munkára senkinek se kellek.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy még mielőtt terhes lettem volt munkám, de megszűnt, ezért jelentkeztem egy munkaügyi-s tanfolyamra, amit január közepén fogok befejezni, és addigra 12. hetes terhes leszek. Fogalmam sincs mit csináljak, már felhívtam jó pár embert, de terhesen nem kellek senkinek munkára, ezért is gondoltam, hogy ha befejezem a tanfolyamot, akkor vajon megtudom igényelni ezt a támogatást? Vagy szociális segélyt? Tudtok erről valamit?


Nagyon köszönöm előre is a segítséget!


2012. dec. 14. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az FHT-t akkor igényelheted, ha az előző évben volt legalább 30 nap munkaviszonyod, vagy igazolható önkéntes munkád.

Valamint a család 1 főre jutó jövedelme nem haladhat meg egy bizonyos összeget.

Már nem emlékszem ez mennyi, talán 30valahányezer forint.

2012. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!Én pont ugyan ebbe a cipöbe jártam mint te.Ha vége a tanfolyamnak akkor kapod az FHT ,de csak addig míg be nem töltöd a 16.hetet.Erröl kérsz igazolást az orvostól,és beviszed az önkormányzathoz.Ekkor már nem Fht- ra vagy jogosult hanem rendszeres szociális segélyre.Ami nekem több mint az Fht.De azért ne feledd itt ugyan úgy jövedelem határt néznek.Sok sikert kívánok.És jó egészséget kivánok.


26 hkm.

2012. dec. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D Remélem megadják, mert tényleg nem lesz mit enni :(
2012. dec. 16. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!