Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki le tudná nekem írni a...

Valaki le tudná nekem írni a TGYÁS igénylésének a menetét? (szülés után venném igénybe). Milyen papírok kellenek hozzá, milyen hamar tudom elintéztetni a munkahelyen-személyesen kell, vagy más is beviheti hozzá a papírokat? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
OEP honlapján valahol megtalálod az igénylőlapot (szerintem írd be google-ba hogy tgyás igénylőlap, meg fogod találni), azt kell kitölteni és csatolni a benne írt mellékleteket, pontosan nem emlékszem miket, saját személyi, lakcímkártya, TB kártya másolata, babának is ugyanezek másolata, születési akvi kivonat másolat, kb. ezek). Beviheti bárki. Viszont arra készülj fel, hogy a gyerek TB kártyája min. 2 hét mire megérkezik, próbáld meg megbeszélni előre a számfejtéssel, hogy azt utólag csatolod, nem tudom, elfogadják-e úgy is, én márc. 04-én szültem, és épp be tudtam küldeni úgy, hogy a márciusi zárás előtt megkapták, különben csak utólag, az áprilisival kaptam volna meg a márciusi TGYÁS-t is.
2012. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a kórházi papírok? Háziorvosnak be kell szólni ha jól tudom, mert onnantól a kórház vesz táppénzes állományba.

Nem kell valami nyilatkozat még plusz? valami hogy a gyerek hány éves koráig veszek ki fizetetlen szabit, stb.?

2012. dec. 17. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! én a helyedben az oep-nél vagy a munkáltatómnál érdeklődnék, itt nem biztos, hogy mindenki naprakész válaszokat tud adni.
2012. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a szülés napjától akarod igénybe venni nem kell semmiféle papír a háziorvostól, kórháztól. Ha már előtte (ugye 28 nappal a kiírt dátum előtt lehet legkorábban megkezdeni) igénybe akarod venni, akkor kell a háziorvostól egy igazolás terhesállományba vételről nevezetű igazolás, de akkor azzal még nem kell leadni az OEP-től letölthető nyomtatványt (nem is tudnád kitölteni, mert nem tudsz egy csomó adatot pl. születés ideje, gyerek neve, adatai). Én már szülés előtt igénybe vettem, kellett ez az orvosi igazolás és mellé írtam pár sort, hogy a mellékelt igazolás alapján ekkor és ekkortól kérem a szülési szabadság kiadását és a TGYÁS folyósítását. (A fizu nélküli szabi kérelmet a GYED idejére a gyerek 2 éves koráig azt csak akkor írtam meg amikor a GYED-et igényeltem a TGYÁS lejártával.)

De ha csak szülés napjától veszed igénybe, akkor csak a nyomtatvány kell, és az ott felsorolt mellékletek, semmiféle kórházi/háziorvosi papír nem kell. Pár sort írj mellé ha gondolod, szintén ennyit, hogy a mellékelt kérelem alapján kéred ekkor és ekkortól a TGYÁS folyósítását és a szülési szabadság kiadását.

2012. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!