Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobban aggódsz a második...

Jobban aggódsz a második terhességed alatt, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen..
2012. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is, sokkal jobban.
2012. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És miért? Mármint mi miatt?
2012. dec. 19. 21:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is sokkal jobban aggódtam. Minden miatt, ami más volt, mint az elsőnél. Most a harmadikkal vagyok nagyon nyugodt.
2012. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az első volt a tudatlanság (tapasztalatlanság) nyugodtsága?
2012. dec. 19. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:
4- és vagyok. Valahogy úgy, de a kisebb több okot is adott az aggodalomra. Már egy éves, de ez nem változott. Miatta még mindig többet aggódom.
2012. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, jobban aggódtam.

Egyrészt mert ritkán volt időm a terhesség boldog részeit megélni (pl. feküdni sokáig, és nézni a hasam, ahogy kinyomja bizonyos testrészeit), mert ott volt a kisfiam, akinek szüksége volt az anyjára. Másrészt, mert az ovis kisfiam mindenféle betegséget elkapott az terhességem első 4 hónapjában (vírusos torokgyulladás, bárányhimlő, skarlát) kórházban is voltunk közben.

Jött még közben egy igen rossz AFP eredmény is, tudom, hogy elavult módszer, de akkor engem senki nem tudott sokáig meggyőzni, hogy egészséges lesz a babám.

Viszont jobban figyeltem az étkezésemre, mert az elsőnél mindenki mondta, ne törődjek a védőnő intelmeivel, majd lemegy az a súly hamar(híztam 20kg-t) na, nem ment le, csak 3 év alatt, és ez nagyon megviselt lelkileg.

A szülésnél már nem aggódtam annyira, mint az elsőnél, szerencsére gyorsabb is volt.

2012. dec. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem. A kisfiam 21 hónapos, és most vagyok 21 hetes terhes a másik babával. A fiam mellett nem nagyon van időm aggódni. :)) Pedig ok lett volna rá, mert eleve 3 napos erős vérzéssel indult a terhesség, 3-4 hétig bizonytalan volt, megmarad-e, de egyszerűen mégis nyugodtabb vagyok. Tényleg nincs időm annyit foglalkozni a pici babával, néha lelkiismeretfurdalásom is van emiatt, a naggyal sokszor én is feküdtem hosszasan és simiztem a hasamat, gondoltban beszéltem hozzá, hét erre most nem nagyon van idő, ha picit le tudok dőlni rögtön elalszom. :) Viszont a szüléstől jobban félek, bár nem volt az első sem nehéz, de ott még a tudatlanság nyugalmával mentem szülni. :))
2012. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még nagyon az elején vagyok a terhességnek csak a napokban derült ki. De az elsőnél nem tudtam, hogy a lányom nyakán 2x van a köldökzsinor megtekerve, most ezért fogok izgulni. A szülés borzalmas volt, orvosilag aláírt nehéz szülésem volt 29 órás vajúdással, nehezen tágultam. most nagyon fogok félni a szüléstől, mert az nekem nagyon mély nyomott hagyott, csak abban reménykedek, hogy gyorsabban fogok tágulni és nem reped el a végbelem megint a vákum miatt :-(. bár mindenem működik és beforrt, de azért szörnyű volt.a császártól még most is jobban félek mint a hüvelyi szüléstől. azt nem akarom most sem, hogy császározzanak. és cukros voltam terhesen, most már oda kéne figyelnem hogy mit eszek, mert biztos most sem úszom meg.
2012. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Most úgy érzem, hogy felelősséggel tartozom a kisfiamnak, hogy minden rendben menjen a szülésnél. Az első szülésnél még nem volt ilyen érzésem.

2012. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!