Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legkorábban a terhesség...

Legkorábban a terhesség hányadik hónapjában hagyhatom ott a munkahelyem?

Figyelt kérdés
Nehéz, fizikailag és lelkileg egyaránt megterhelő munkát végzek, nem szeretnék kockáztatni semmit. Ha a pénzkiesést nem vesszük figyelembe, mikortól van lehetőségem rá, hogy ne kelljen munkába mennem? És mi ennek a menete? Táppénzt kapok vagy egyáltalán nem kapok semmit? Veszélyeztetett terhesnek kell hozzá lenni?
2012. dec. 20. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha úgy érzed azonnal mehetsz táppénzre. Annyit kell tenned, hogy elmondod az orvosnak (nőgyógyásznak), hogy milyen munkát végzel és ad papírt, amit viszel a háziorvoshoz, és Ő az alapján táppénzre vesz. Fizikai munkát így ne végezz egy percig sem! Mennyi idős terhes vagy? Sok boldogságot!
2012. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Akár most azonnal,első leirta a menetét


És kapsz pénzt természetesen,táppénzt.

2012. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és táppénzt kapsz persze. Ez nyilván nem a teljes fizetésed, de kapsz pénzt. Ami még számít, hogy a Tgyásnál és a gyednél majd ezt a kevesebb jövedelmet veszik számításba, de szerintem a gyerek a legfontosabb. Igen, az orvos veszélyeztettnek fog kiírni. Egyes voltam.
2012. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a védőnő mondta, hogy bármikor, indok nélkül kiírnak táppénzre. Ugyan nem fizikai munkát végeztem, de mivel nagyon rosszul voltam muszáj volt elmennem. Viszont itt a terhesgondozóba kellett menni a kiskönyvvel és tényleg nem kérdeztek semmit, gond nélkül kiírtak.
2012. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Bármikor, ha az indolkolt, mert pl. olyan nehéz a munkád. A táppénz a bruttó fizud 60%-a és csak szja-t vonnak belőle, tehát nettóban azért több mint a nettó bér 60%-a. Valamint a terhességed 91. napjának betöltésétől igénybe veheted a magzat után járó családi adókedvezményt is, ami havi 10 ezer forintot jelent nettóban. (Persze ha van akkora jövedelmed, hogy igénybe tudd venni, tehát ha min. 10 ezer ft adót fizetnél egy hónapban a bérdeből/táppénzből). Ha veszélyeztetett terhesség miatt (9-es kóddal) írnak ki, akkor rögtön táppénzzel kezdesz, nem jár az évi 15 nap betegszabi (az a bér 70%-a lenne). És a táppénz a tgyás-t, gyed-et NEM befolyásolja, mint ahogy azt valaki írta, mert azoknak az alapja csak jövedelem lehet (tb ellátás nem lehet másik tb ellátás alapja, és a táppénz, tgyás, gyed mint tb ellátások, tehát nem lehetnek egymás alapjai), így ha jövőre szülsz, akkor az idei napi átlagjövedelmed alapján fogod kapni a tgyás-t és a gyed-et.
2012. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, pont ezt akartam írni, amit az 5-ös válaszoló. Nagyon sokan tévedésben vannak az ellátások összegének kiszámításánál, hogy mi minek az alapja és miből számolják. És ott az elején valaki nagyon rosszul írta, hogy a táppénz lesz az Tgyás, Gyed alapja. De nem akartam én kioktató lenni, mert már belefutottam párszor ebbe a csapdába, leírtam, hogy nem jól tudják, és én lettem lehurrogva, hogy hülyeséget beszélek. De köszönöm az előttem szólónak, hogy mind ezt leírta. :) A lényeg, ha úgy érzed, azonnal mehetsz táppénzre.

Egy Tgyáson levő HR-es,bérelszámoló, TB ügyintéző anyuka :)

2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!