Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem olyan problémám lenne...

Czinkapanna kérdése:

Nekem olyan problémám lenne hogy már van 3 gyönyörű gyermekem, és nem szerettünk volna többet be vállalni de most úgy néz ki kismama vagyok és nagyon el vagyok keseredve. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
hát nem a mi dolgunk dönteni :) de gondolom megfordult az eszedbe hogy nem tartod meg. szerintem ha már van 3 gyereked nem lesz szíved nem megtartani.hiszen már kora terhességnél is egy kis élőlény. de persze ha nem tudjátok vállalni akkor az is csak a te döntésed lehet.
2012. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyanebben a helyzetben voltam, csak nekem a harmadik baba volt "véletlen"(spirál)

Én megtartottam:)))


20hkm.

2012. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Mostmár lesz négy gyönyörű gyereked! :) Én tuti megtartanám! A nagyobbak imádni fogják!
2012. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát nagyon sajnállak tényleg, nem tudom milyen helyzetben vagytok de akármilyen is az anyagi dolog akkor is rengeteg feladatot ad 3 gyerek, nem tudom mennyi idősek nekem mondjuk elég kicsik még és totál a határaimat feszegetem, egy porcikám se kívánna egy újszülöttet most megmondom őszintén...nekem is a harmadik spirál mellett sikerült így elég kicsi a korkülönbség is, 5.5, 3.5 1.5 évesek a gyerekeim.

Én nem is tudom mit csinálnék ha terhes lennék bár én most dupla sőt tripla védekezést is alkalmazok leginkább mert annyira nagyon félek nehogy terhes legyek, naptár módaszer középidőben egyáltalán nem vagyunk együtt a férjemmel azonkívül pedig gumi és még spermicid anyag...

Ha van segítséged aki valóban igénybe vehető főleg a nagyobbak terén akkor lehet hogy könnyebb, nekem ilyen nincs sajnos. Viszont tudom, ha nem tervezett ugyan de már OTT VAN akkor az ember nem tud lemondani róla csak így egyszerűen én se tudtam a harmadikról pedig hetekig őrlődtem...

2012. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gratulálni szeretnék a kicsihez. Értem, hogy nem terveztétek, sőt, kifejezetten nem szerettétek volna, de hidd el, nagyon-nagyon fogod szeretni Őt is, amint meglesz. Sőt, szerintem sokkal hamarabb, amint lemegy az első sokk.

Anyagi vagy fizikai nehézség miatt vagy elkeseredve?

2012. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, jaj, ezt csak Ti dönthetitek el. Én soha nem tudnám megtenni az abortuszt, pedig voltam már nehéz hejyzetben. 14 hetes vagyok a 6. babámmal, én sem akartam többet, de rögtön szülés után (2.5 hónappal az 5. gyermekem születése után)teherbe estem. Nem tudok olyan indokat, ami miatt megöltem volna ezt a babát, pedig nagyon nem "kívántam" ilyen hamar újból szülni.

De ez én vagyok, más meg nem az érzéseire hallgat, hanem gondolkodik, oszt szoroz, tervez, elvetet...mindenkinek magával kell elszámolnia, én ítélkezni sem szoktam (pedig felettem de sokan pálcát törnek!!!)

2012. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Utolsónak: gratulálok a 6 gyerekhez! Elhiszem, hogy sokan "pálcát törnek" feletted, ahogy írtad, mert látod, most is lepontoztak valakik, valamiért. Én felpontoztalak :) Nem írtál semmi rosszat, pusztán csípi a szemét egyeseknek a nagy család. Hogy miért?...

Kérdező, már írtam Neked ezelőtt, úgyhogy most csak reagálni szerettem volna másnak, remélem nem baj.:)

2012. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
De ha biztosan nem szeretnétek soha akkor miért sterilizáltatjátok magatokat?
2012. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a sterilizálás se mindig 100% meg én pl. utálok minden orvosi beavatkozást örülök ha nem kell a kórház közelébe se mennem, plusz 30 éves vagyok ki tudja mi történhet még akármi lehet az életemben, a dokim se javasolja 30 éves kor alatt meg körül a sterilizálást mint megoldást..
2012. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért ha mindkét fél sterilizálja magát az elég biztonságos.

Persze kifogásokat mindig lehet találni.

2012. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!