Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kaptam ezt a diagnózist?...

Miért kaptam ezt a diagnózist? Fenyegető vetélés

Figyelt kérdés

Sziasztok,


2 napot voltam korházban, mert úgy éreztem keményedett a hasam, mikor bementem megvizsgáltak, zárt méhszáj, lepény jó, magzatvíz jó, baba egészséges.

Magnéziumot adtak 2-szer infuzióba és már haza is engedtek.

Tehát ha minden eredményem jó, miért áll diagnózisként a mai zárómon, hogy fenyegető vetélés?

Amúgyis szorongós vagyok, most aztán pláne.

A másik: sokat szorongok, mert nagyon félek, hogy baja lesz a babának és nem tudok ellene mit tenni :(

A szorongástól el lehet vetélni?


2012. dec. 22. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az első hetekben, hónapokban sokszor fájt a hasam, a dokim megvizsgált, minden rendben volt, de azt ajánlotta, hogy inkább menjek táppénzre (fizikai munkát végeztem).

A zárójelentésemre nekem is ezt írta rá, hogy "fenyegető vetélés"!

Szerintem csak formalitás ez nálad is, ha gond lenne akkor arról tudnál!

Ne aggódj, próbálj megnyugodni!

Sok boldogságot!:)

2012. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Másképp nem írható ki a magnézium. Gondolom a kórházban sincs ez másképp.Én nagyon sokat idegeskedtem és semmi baja a babámnak!
2012. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg az igazolásra írta ezt rá, ami alapján kiírt a háziorvos, barátnőmnek az EKG-s papírjára írták rá, szintén a táppénz miatt. Meg is kérdeztük az orvost akkor, hogy ez mégis mi, mert nem mondott ezzel kapcsolatban semmit. Azt mondta, muszáj írni valamit, mert ha ellenőrzést kapnak ezzel kapcsolatban, akkor ezzel lehet indokolni a mi esetünkben a kiírást, a Te esetedben meg ezek szerint a magnéziumot. Mivel pl csak úgy ki sem írhatnak kérésre. Egyébként egyikünknek sincs semmiféle problémája, barátnőm és én is teljesen rendben vagyunk és a babák is természetesen. Nyugi, ez csak formalitás!
2012. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt mégsem írhatják oda, h azért fizeti a tb ezt a "szolgáltatást" mert a kismama sokat keményedett....:) Formalitás tényleg.

És ne idegeskedj! Vetélést nem okozhat, de az idegeidre hathat, aztán beképzelsz olyan dolgokat, amiknek alapja sincs.

2012. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, de azért volt fura mert direkt mondtam nem kell táppénz nem dolgozom, a magne B6 meg vény nélküli. Csak most attól parázok, hogy a szorongás miatt lesz valami baj :(
2012. dec. 22. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamit mindenképpen rá kell írni,mert az elszámoláshoz kell,különben az OEP beleköt.Kórházi osztályon dolgozom,és sokszor előfordult már,hogy hirtelen kellett egy diagnózis,akkor a hasunkra csapva írtunk egyet.(Pl.beteg szállításhoz)Utána ezt senki sem fogja ellenőrizni.Szóval nyugalom.ha az orvos azt mondta rendben van,akkor rendben is van. 5 hkm
2012. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor bementem a sürgősségire barnázás miatt, akkor nekem is ezt írta rá. Én is megijedtem, de elmagyarázta, hogy ez az OEP miatt kell, és igazából nincs semmi probléma, de valamit kell rá írni.

2012. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:
A diagnózis nem a jelenlegi állapotodra utal, hanem arra, amit a vizsgálat során megállapíttak.
2012. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Golan Trevize ***** válasza:
*megállapítottak
2012. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!