Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell először nőgyógyászh...

Mikor kell először nőgyógyászhoz menni pozitív tesztelés után?

Figyelt kérdés
Elvileg 2 hete fogant a babánk, de úgy tudom, hogy a korát a legutolsó vérzés első napjától számolják, ez így van?Mert akkor most 4 hetes.
2009. aug. 24. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,jól tudod!Szerintem a 7.-8.héten érdemes menni,mert akkor már látja a baba szivének a lüktetését is.Ha a 6.héten mész,akkor csak a hüvelyi Uh-n tudja igazolni a terhességet!Ha gondolod elmehetsz most is!

Gratulálok neked a kicsihez!:)

2009. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán érdemes elmenni mihamarabb, mert az első vizsgálaton (akár 4.-5.hét) megnézik jó helyen tapadt e meg a magzat, minden rendben van e a korához képest... de igazán érdemlegeset tényleg csak a 7.-8. hét körül hallasz. én nem tudtam várni addig:)
2009. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó menzi első napjától számolják. Én pont 6 hetesen voltam először és már vert a szíve is. Hamarabb nem sok értelme van menni
2009. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hetesen voltam tök fölöslegesen. Mutattak egy pöttyöt az uh-n (petezsák), hogy majd valószínűleg ő lesz a baba.Aztán olyan 8 hetesen voltam, és akkor volt szívhang is. Szerintem 8-10 hetesen ráérsz elmenni.
2009. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hetesen voltam először, és már látszott a szívverése is. Nekem volt egy kis vérzésem, és így nem akartam nagyon halogatni a dolgot. Ha nincs semmi panaszod, akkor 7-8 hetesen elég menni!

Gratulálok a babához! :-))

2009. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a pozitív teszt utáni héten mentem, kiderült h 7 hetes vagyok. A hüvelyi uh-n egy fekete "zacsi" látszott, benne egy fehér babszem.

A 7.-8. hétig nagyon nem tudnak mit megállapítani, utána viszont mehetsz védőnőhöz, terhesgondozóba, meg egy valag vizsgálatra, aminek a 90%-t a 12. hétig meg kell csinálnod.

2009. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes a 6-7. héten elmenni. Ekkor már szokott lenni szívhang, és ki tudják zárni a méhen kívüli terheséget is.
2009. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben harom het mulva mennek el, tehat het hetesen. Fogsz meg jarni eleget, hidd el, es ha koran mesz es esetleg nem lesz meg szivhang, az nagyon nem lesz megnyugtato.
2009. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi lányok!
2009. aug. 24. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!