Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Viszeres lábbal van valaki a...

Viszeres lábbal van valaki a terhesség végefelé?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok az utolsó hónapokat, heteket? Az a baj, hogy nem nagyon tehetem meg, hogy fekszem, mert az kislányom most megy iskolába. Őt reggel vinni kell, du-n hozni. Az apja korán reggel megy dolgozni, későn jön, így nem nagyon tud ebben segíteni. Mit tehetnék annak érdekében, hogy jobban bírjam majd a terhelést?
2009. aug. 24. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is nagyon fáj a lábam, mintha súlyok lennének rajta. Borogatom almaecetes langyos vízzel, de nem tudom mindig, mert az én lányom 3éves, nem megy oviba, itthon vagyunk és el kell Őt látnom...szóval nehéz, ennél okosabbat én sem tudok. Igyekszem keveset járkálni, de amióta ezt teszem, már mindenem fáj, tunya vagyok...nagyon várom a végét, hogy fogjam már ezt a kis magzatmázast.

Aki tud, írjon, hátha van nekünk vmi krém vagy vmi.

Hát nem sokat segítettem, borogatás...

2009. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: 34 hetes vagyok!
2009. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van erre valo harisnya, nem tudom, hogy mi pontosan a neve, kerdezd meg a dokit, de szerintem terhesen is lehet hasznalni, illetve kremet is kaphatsz ra.

Nekem is visszeres a labam, de nekem gondom nem volt vele az utolso hetekben sem, pedig nem voltam kimelve: allomunkam volt egy hutohazban, szinte vegig dolgoztam, de nem vettem eszre, hogy rosszabb lenne, mint nem-terhesen.

2009. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem már műteni kellene, csak most a terhesség miatt el kellett halasztani. Már kb. 1 cm-es puklik vannak a lábamon. A Lioton gélt kellett hasznélni, de azt terhessen nem lehet. Harisnyát én is kaptam, de azt majd csak már akkor hordom, ha 25 fok alatt lesz a hőmérséklet. Meg lehet pusztulni alatta. Egész combtövig érő!
2009. aug. 24. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem meg pont a lioton gélt ajánlotta a dokim,jajj!Én azzal kenem és melegbe csak gézzel tekerem be reggel bokától haladva térdig kissé szorosan és jó!Remélem nektek is beválik.A gyógyszertárba lehet kapni kb. 200ft.Télen kompressziós harisnya(asszem ez a jó neve).Könnyű szülést nektek is!!
2009. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkét lábam műtötték a terhesség előtt. Már az első hónaptól gyógyászati boltban kapható combfixes kompressziós harisnyát hordok. Először 40 DEN-est, majd 70-est, és most az utolsó 3 hónapban a 140 DEN-est ajánlották.A dokim szerint szülésnél is ajánlatos az erőset viselnem, majd utána 3 hónapig megint a 70 DEN-est.Emellett kenem vadgesztenye krémmel, és naponta eszem egy evőkanál vadgesztenyemézet. Amikor egy kicsit megfájdult bekentem Venorutonnal, és másnapra kutya bajom sem volt.Ja, és hideg-meleg váltózuhanyt, lábfelpolcolást mindig betartottam, néha csipkebogyóteát ittam a magas C vitamin miatt.Elég szép a lábam.36 hetes km

2009. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
12 hetes terhességtől szúrtam magam LMWH-val(vérhígító), mellette kompressziós harisnyát hordtam, van kismamáknak szabott is. Vadgesztenye krém, és a Detralex tabletta szedhető terhesség alatt is-de csak ha nagyon csúnya és gyulladt is a lábad. Folyadék bevitelre figyelj max 1.5 liter.
2009. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!