Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy döntök, hogy elmegyek...

Ha úgy döntök, hogy elmegyek szept.1-től betegállományba mert nem bírom a tempót, akkor kb. mennyivel kapok kevesebbet mintha dolgoznék?

Figyelt kérdés

Még simán dolgoznék decemberig mert szükség van a pénzre, de 3 ember helyett nem szeretnék dolgozni.

egy 11 hetes kismami


2009. aug. 25. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapbér 60%-át fogod megkapni. Sajnos ennyi. Aug.1-től a 70%-ot csökkentették.
2009. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, hogy a tgyást és a gyed-et, amit jövő évben kapsz, az idei béred alapján számolják, tehát ezek is csökkenni fognak ezáltal jelentős mértékben.
2009. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod megbeszélni a főnököddel? Ugyanis amúgy nem is legális, ha 3 ember munkája jut rád, nyilván Magyarországon ez a legkevésbé sem érdekli a munkáltatókat, de köteles nem túlóráztatni, illetve nem rendkivüli munkavégzésre kérni. Magyarul, ha te a saját tempódban ledolgozod a 8 órádat, majd hazamész, nem szólhat semmit, és nem is rúghat ki. És örülhetne, hogy dolgozol.
2009. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég azt írták itt hogy a gyes meg ilyenek azt csak a munkabérből számolják és nem a betegácsiból. Most akkor hogy van ez? Mert én is azért próbálok még dolgozni de pont erre a válaszra gondolkodtam rajta hogy mégis itthon maradok.
2009. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj táppénzre, hanem harcolj a jogaidért:

85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.

(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával s a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségügyi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha ez körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz.


Én is ezt teszem, sajnos az én multi cégem nem hajlandó tudomást venni erről a paragrafusról. Remélem a munkaügyi bíróság kiáll a kismamák mellett, mert sajnos a munkaügyi hatóságok nem lépnek semmit az ügyben, csak "jótanácsokat" adnak.

2009. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 21:08-as. Ha nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor miért kell lepontozni a válaszomat? Amúgy a gyest nem számolják semmiből, az egy fix összeg, ami alanyi jogon jár. És azért befolyásolja a tgyás és a gyed összegét, mert azt fogják nézni, hogy mennyi az igénylést megelőző évben a bruttó jövedelmed (ami az adóbevallásban szerepel és ha jutalmat kaptál mondjuk, az is beleszámít) és elosztják 365-tel. Azt senki nem vitatja, hogy a táppénz nem alapja a tgyásnak és a gyednek, de a betegszabadság igen. De így könnyen belátható, hogy sokat fog csökkenteni a tgyás és a gyed összegén.
2009. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!