Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba saccolt meretei a 36....

Baba saccolt meretei a 36. terhessegi hetben 42 cm 2500 gr, van itt valakinek ilyesmi tapasztalata - a doki szerint rendben van de kicsinek talalja?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 10:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Az egesz terhesseg alatt most eloszor kisse feszult vagyok...mar vannak josloim de meg a merete miatt kicsit korai lenne h megszuletne. Em akarok neg kilos gyereket szulni de jo olna ha meg par centit es grammot none...
2012. dec. 28. 11:02
 2/6 ketteske ***** válasza:
Szerintem rendben van a merete,mondjuk attol is fugg,hogy fiu vagy lany. Nekem is most mertek 36 hetesen 2.700 gr, fiu , de hosszt nem is mondtak nekem. Amugy meg ne ugy allj hozza,hogy most szuletik,van meg par hetetek!
2012. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!Te szegény, ne izgulj! Második babámnál pont a 36.héten akartak befektetni dysmaturitas miatt. A hátralévő pár hetemet totál tönkretették,mert picinek gondolták a babát. 36+5 hetesen Szombathely legjobb uh orvosa 2430 grammot mért, 9,8-as percentilt. Teljesen kikészültem, persze bárkivel találkoztam mindenki azt mondta milyen pici a hasam. Hetente jártam uh-ra, az volt a szerencsém,hogy mertem dokit váltani a 36.héten, és ő teljesen mellém állt és nyugtatott.

Szóval 39+1 hetesen szültem spontán 3170grammos egészséges babát. Ő volt a legnagyobb akkor a csecsemős részlegen, a legtöbb baba még a 3kg-ot se érte él. Szóval nyugi, pihenj sokat, egyél és minden ok lesz! Ha igazak voltak a mérések akkor 17 nap alatt nőtt a babám 660 grammot.

Boldog babavárást, könnyű szülést!:-)

2012. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok koszonom a valaszokat... Ezekszerint nincs akkora jelentosege annak hogy most picinek talaltak... olykor olyan bonyolultnak erzem ezt az egesz orvoshoz jarast...
2012. dec. 28. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez csak becslés,nem biztos,hogy ekkora.

Az én kisfiam 36 hét+5 naposan 2733 gramm volt.

40 hét+2 napra született 4100 grammal és 58 cm.

Kizárt,hogy 3 hét alatt másfél kilót hizott.

Jól elmérték.

2012. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan szülni még nem szültem, de én egy héttel a kiírt dátum előtt 2600 grammal születtem, 51 cm-rel. Jelentem, minden rendben, egészséges vagyok, és kismama. Ne aggódj, ezek csak becslések, de ha kicsi is, annyira nem, hogy gondot jelentene. (Legalábbis magamból és a még kisebb születési súlyú testvéremből kiindulva.)
2012. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!