Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van a himlőnek káros hatasa a...

Van a himlőnek káros hatasa a terhessegre?

Figyelt kérdés
van egy lanyom szeptemberben kezdi a napkozit es en ketto honapos terhes vagyok attol felek hogy ha elkapja a betegseget akkor az karos hatassal lehet a magzatra.mert hallotam hogy veszelyes mivel meg en sem voltam himlos
2009. aug. 25. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Igen van, ezen az oldalon olvasgattam róla, mert itt legalább orvos válaszol.

Egy kérdés? A kislányod be van oltva?

2009. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egy ismerősöm aki szintén terhes volt amikor átesett a bárányhimlőn. Sajnos a kisfia, aki most 12 éves szellemileg fogyatékos lett. Nála így ütközött ki!
2009. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a bárányhimlő nagyon veszélyes főleg az első trimeszterben arra, aki még nem esett át rajta, egyébként védett lennél ellene. Kérdezz rá a dokidnál szerintem, hogy mi legyen, HA tényleg megtörténik. Az is baj, hogy előtte 1 hétig lappang és tünetek is csak egy hét után jelentkeznek.
2009. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, a rubeola az első harmadban a legveszélyesebb, de a későbbiekben sem jó, ha elkapod.

De ne aggódj, én sem voltam himlős és mikor még nem is tudtam, hogy teres vagyok, akkor volt egy jó kis himlőjárvány. Gyerekkel is érintkeztem nagyon sokat, mégsem lett bajom.

Gondolj arra, hogy ha eddig megúsztad, akkor most meg kell úsznod. Nekem bevált :)

Boldog babavárást!

2009. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rubeola (rózsahimlő)


Vírus okozta fertőző betegség, mely közvetlen érintkezéssel terjed egyik emberről a másikra. A betegséget vörös foltok képében jelentkező kiütések jellemzik, melyek először az arcon jelennek meg, majd tovaterjednek az egész testre. A betegség jóindulatú, kivéve a kismamáknál a terhesség első 3 hónapjában, ugyanis a rózsahimlő spontán vetélést, valamint súlyos magzati fejlődési rendellenességeket okozhat. Ezért ajánlatos a védőoltás, minden termékeny korban lévő nőnek, akinek nem volt még rózsahimlője. Fontos a védőoltás az egészen kicsi gyermekek számára is azért, hogy az emberek között terjedő vírusfertőzéseket csökkentsék."

2009. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oltasd be az oviskorút és a gyermekorvossal beszéld meg a továbbiakat ( mikortól nyújt védettséget az oltás), addig ne vidd oviba. Aki nem volt himlős és terhes, az szerintem ne kockáztasson....
2009. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a leendő kismamák meg nem járnak utána időben, hogy mit kellene megtenni, mielőtt teherbe esnek. Ha terhesség előtt beoltottak volna, most nem kellene paráznod...
2009. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem jartam utanna mivel en egy masik orszagban elek es nalunk erre nincs lehetoseg ugy mint nalatuk ezt is csak veletlenul tudtam meg
2009. aug. 25. 16:21
 9/10 anonim ***** válasza:
A 12. hétig és a terhesség végén igazán veszélyes. Ha még nem estél át rajta, adnak gammaglobulint, meg még vmit erre nem emlékszem. Utánajártam, mert a lányom bárányhimlős lett és azt hittem, terhes vagyok. Olthatnak is, de ezt nem tudom pontosan, mert én már átvészeltem.
2009. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A dokimmal beszéltem erről,és azt mondta,hogy ha az anya nem volt még himlős akkor az első Trimeszterben és a szülés előtti pár hétben a legveszélyesebb,ha valaki elkapja.

Nekem adott a védőnő egy kis könyvet,ami összefoglalja ezt az egész dolgot.Ha gondolod beszkennelem és elküldöm neked,ha priviben megírod az e-mail címedet.


29 hetes kismami

2009. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!