Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségről...

Terhességi cukorbetegségről írna valaki? A 32 hetes terheléses cukrom 12,1 lett. Éhgyomri 5,4 volt. Nem éreztem magam "rosszul" a magas érték ellenére. Viszont a szőlőcukortól, amit meg kellett inni, émelyegtem.

Figyelt kérdés
Nőgyógyász elküldött a diabetológiára, azt mondta, hogy befektetnek. Ehelyett diétát írt elő az orvos és hogy mérjem a vércukorszintemet. Azt nem tudta megmondani, hogy terhesség után cukorbeteg leszek-e (maradok-e). Január 2-re rendelt vissza. Egy hét alatt 2x volt magas az étkezés után 1,5 órával mért cukorszintem (8 és 10,5 - ettem egy kis bejglit...) Bár az ünnepekre nem szerettem volna befeküdni, a védőnő is csodálkozott, hogy nem kezelnek inzulinnal ilyen magas érték mellett. Akkor most hogy is van ez? Nekem nincs fogadott nőgyógyászom, akkor nem foglalkoznak velem, vagy tényleg felesleges lett volna befeküdnöm?
2012. dec. 30. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

a diéta nagyon fontos lenne,semmi cukrosat és fehérlisztet nem szabadna enni.de ez nagyon összetett.étkezések után 1 órával max.7-et mérhetnél.

mennyit híztál idáig?

a diétát ki írta elő és mennyi ch-ra fogtak?

2012. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem volt semmi problémám a cukrommal, terhesség alatt sem, de az biztos, hogy a diétát nagyon kéne tartanod! Ne egyél bejglit, mert az pl. nagyon!! nem diétás!

Szerintem ha most nagyon vigyázol, akkor terhesség után nem leszel cukorbeteg, de ez nem biztos, inkább nézz utána!

A befektetés és az inzulin lehet, hogy azért nem kellett, mert az éhgyomri nem volt magas.

Viszont azt még fontos tudni, hogy a cukorbetegség ilyen kis mértékben nem feltétlenül mutat tüneteket, de koraszüléshez, vagy magzatkárosodáshoz vezethet! Szóval tényleg nagyon vigyázz!

(Természetesen ha betartod a szabályokat, akkor nem lesz semmi baj.)

Kitartást és jó egészséget Neked is és a babádnak is! És könnyű szülést!

2012. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gabócza77 válasza:

Én az első terhességem alatt lettem cukorbeteg. Kb a 30. héten derült ki. A befektetés nem egyből történik. Előszőr szigorú 150-160gr CH diétát írnak elő 5 részre elosztva. Az elején nagyon nehéz betartani, de a baba az nagyon tudja motiválni a kismamát.

Az étkezés utáni vc. felső határa 1 óra múlva max 11,0 mmol/l. Tehát az eredmények nem olyan eget rengetőek. Ha a cukrod nem áll be akkor kórházi ellenőrzés mellett inzulin beállításra van szükség. A rossz hír, hogy a szülés várható időpontja előtt 1 hónappal már kórházi ellenőrzésre van szükség, folyamatos ultrahang és labor kontrolokkal.

A jó hír az, hogy nem biztos, hogy terhesség után visszamarad a cukorbetegség.

Nekem a második terhesség alatt csak megelőzés képpen kellett diétát tartanom, de normális határokon belül mozogtak az értékek. Most a harmadik babámat várom( bár még igen csak az elején járok) de diétázom és véeredmények jók.

Kitartástkívánok a diéta betrtáshoz , és ha tudok tanácsokat adni nyugodtan kérdezzél.

2013. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Próbálok mindhármótoknak válaszolni:

Nekem is 160 g-os szénhidrát-diétát írt elő a diabetológus. Próbálom tartani, csak sajna elég édesszájú család vagyunk... Meg hát az ünnepek miatt még nehezebb volt, mivel mindenhol finom sütikkel kínáltak, és hát egy-egy szeletet "muszáj" volt ennem. De most, hogy lementek az ünnepek, könnyebb - nincs ami elcsábítson. Nekem 1,5 órával étkezés után kell mérnem a vércukorszintemet, és amíg az orvost vártuk, beszélgettem az asszisztensnővel, ő azt mondta, hogy ha nem mérek 7 fölötti értéket, akkor szerinte nem lesz gond. Január 2-án voltam is kontrollon, elég jónak találta az orvos az eredményeimet (a 2 esetet betudtuk a bejglinek), úgyhogy 1 hét múlva kell visszamennem kontrollra. Voltam nőgyógyásznál is, meg NST-n is (35. héttől kell menni). Az ottani orvos azt mondta, hogy mostantól minden héten: diabetológia, UH súlybecsléssel és flowmetriával, NST és ő. Úgyhogy gondolom, minden rendben lesz, ennél jobban talán tényleg csak akkor tudnának rám és a babára figyelni, ha befektetnének. De ezek szerint, ha tartom a diétát, minden rendben lesz. Amúgy kb. 7-8 kg-ot híztam a védőnőm mérlege szerint a 33. hétig. (azért nem tudom pontosan, mert a diabetológián is megmértek, most 2-án, a 35. héten, és az 4 kg-mal volt kevesebb, mint amit a védőnő mért a 33. héten) Szóval vagy fogytam, vagy valamelyik mérleg nem jó... Nagyvonalakban ennyi a történet. 3/3 Te most cukorbeteg vagy - vagy csak a terhesség alatt jön elő a magas vércukorszint? Ja, és ha tudnál írni néhány ötletet, hogy mit egyek (egész napos menü - amiket szoktál enni), mert a kelkáposzta már a fülemen jön ki...

2013. jan. 5. 22:24
 5/8 sine.lacrimna válasza:

Szia!

Én 31 hetes vagyok és a 24.héten derült ki a cukorbetegségem.

Ahogy olvasgatom itt a kommenteket ,hát ahány kórház annyiféle módon állak hozzá a kezeléshez.

Elképesztő számomra hogy ekkora különbségek vannak, ugyanannak a betegségnek a kezelésében.

Nekem a az éhgyomri 5,4 a kétórás terhelés 9,6 lett.

Nekem is diéta van, de nagyon nagyon nagyon szigorúan 7 alatt kell hogy legyen az étkezés után 1 ÓRÁVAL mért értékem.Naponta 7 szer kell mérni, éhgyomrit és minden étkezés után.(itt jegyzem meg hogy rohadt drága a tesztcsík és nincs rá támogatás, sokan nem is bírják megvenni)

Másfél hónap alatt 3-4 alakommal volt 8,5 ez az agy órás érték és már húzta a száját a nőgyógyász, a háziorvos, a diabetológus annyira azért nem.Ettől magasabbat nem mértem és már 3 kg-t fogytam. Jelenleg 1 kg-val vagyok nehezebb mint amikor teherbeesetem.

És nem dicsért meg senki!!!Pedig nagy harc ez.

És itt a kontra:

A barátnőm már megszülte babáját, ő is cukros volt.

Neki ezeket az uatsításokat adták egy másik település másik kórházában:

Nehogy mérjen cukrot!!!Nehogy azzal idegesítse magát hogy mennyi a cukra!!

Kapott diétás segédletet, mit mikor egyen.

És ennyi!!

Azért kiváncsiságból megmérte néha, el is használt 3 hónap alatt egy doboznyi tesztcsíkot és bizony voltak neki 9, 9,5 de még 10-es értékei is.

A neten is többfélét lehet olvasni, van ahol azt hogy csak 11-12-es értékeknél kell inzulinozni, van ahol azt hogy ha 7 felett van akkor is.

Az én nőgyógyászom is az utóbbit vallja. Én azért kicsit félelmetesnek tartom hogy 7-es cukorra inzulint adjunk, de nem vagyok orvos.

Ennyi történt velem.De látod hogy már a mi kettőnk kezelése sem egyezik.Érdekes.

2013. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel nekem ugye 12,1 lett a vc-m 2 órával a szőlőcukros lötyi megivása után, a nőgyógyász azt gondolta, hogy befektetnek és inzulint is kapok. Ehelyett ugye diéta és vc-szint méregetés, hetente kontroll. Volt 1-2 rossz eredményem a hét során abban, amit én mértem itthon (de max 10,2 - itt valamit elszámolhattam a kaja "kiporciózása" során és annyira rossz érték soha nem volt, mint a 32 hetes vérvételnél). Ma voltam a 2. kontrollon, szerencsére csak 1 rossz értékem lett (ez is 10,1), a többi normál vagy 6,9. Erre is azt mondta a diabetológus, hogy nincs szükség inzulin adására, diétázzak tovább és akkor minden rendben lesz. Hát remélem, hogy nem marad meg a cukorbetegségem a szülés után, mert elég nehéz ez a diéta. Bár én is fogytam 1 kg-ot... A nőgyógyász viszont óvatosabb: hetente UH-ra és flowmetriára küld (hozzájön még az NST és a diabetológia kontroll). Szóval az ember lánya igyekszik mindent megtenni azért, hogy egészséges legyen ő is és a baba is. Különben engem is meglepett, hogy ilyen különbségek vannak kórház és kórház között.
2013. jan. 10. 23:58
 7/8 sine.lacrimna válasza:

Akkor leírom a legújabb fejleményeket!

Kiderült számomra minden.

Én eddig egy vidéki kórház diabetológiájára jártam.

A héten viszont elküldtek a régió terhes diabetológiájára, ilyen csak egy van régiónként és kifejezetten terhesekkel foglalkozik.

Ott megtudtam hogy belgyógyász vagy "sima" diabetológus nem is kezelhetne cukorbeteg kismamát mert a szakvizsgája nem elég hozzá!!

És felvilágosítottak hogy hetente 3 szor mérjek cukrot csak,2 órával étkezés után! Többször nem kell.Minden egyek úgy mint eddig,csak kisebb adagot

TILOS a fehér cukor, a tej,a banán, meg néhány dolog.

Engem itthon annyira diétáztattak hogy keton volt a vizeletemben (mert már éheztem), amióta e szerint diétázom és nem mérek a keton is eltűnt.

Jelenleg fel vagyok háborodva, hogy tehetnek ilyet egy kismamával, itt jegyzem meg hogy a terhes diabetológián is fel voltak háborodva, nagyon!

Átjöttek a szomszéd rendelőből is mert ilyet még nem hallottak, hogy étkezés után 1 órával legyen 7 alatt a vércukor.Erre még egy egészséges ember sem képes, neki is magasabb lesz.

A közérzetem is sokkal jobb, meg a kedvem is:-)

Nekem soha nem volt 10 felett de még 9 felett sem csak a terheléskor.

Gusztustalan ahogy ijesztgetnek, már felmerült bennem az is hogy nőgyógyászt váltok, pedig az elsőt is ennél szültem, de így már oda a bizalmam.

2013. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy eddig nem írtam, de 01. 20-án, 37 hét 3 napra megszületett Regő nevű kisfiam, 3500 g-mal. Úgy néz ki, hogy jól vagyunk. Azért csak "néz ki" mert 7/7 válasza nagyon meglepett, nem is hallottam arról, hogy külön foglalkoznak a cukros terhesekkel... és mivel én is csak "sima" diabetológushoz jártam, már nem vagyok benne biztos, hogy bármelyik vércukoreredményem is a helyes értéket mutatta volna, ezért azt sem tudom biztosra, hogy jól vagyok, jól vagyunk-e... Hová menjek, hogy megtudjam, a kicsi és én is egészségesek vagyunk-e??? Kinek lehet hinni?
2013. jan. 26. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!