Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas AFP érték mellett kinek...

Magas AFP érték mellett kinek lett egészséges babája? Nem vagyok ikerterhes.

Figyelt kérdés

Nekem múlt héten vették le az AFP-t, ahol a MOM: 4,08 lett.

Túl vagyok egy 4D-uh-on, 2 genetikai ultrahangon, genetikai tanácsadáson, de nem javasolták akkor a magzatvízmintavételt, mert az UH-ok alapján nem beteg a baba. A nőgyógyászom viszont azonnali magzatvízvételt sürget, mert szerinte ez nagyon magas érték, ergo meg kell csináltatni a vizsgálatot. Kedden megyek másik genetikai tanácsadásra. Nagyon félek, hogy az UH-ok ellenére beteg a babám. Tud


2012. szept. 2. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3,39 lett a MOM értékem. Mi is voltunk 4D-n genetikai tanácsadáson, és mindenhol ahol fogadni tudtak. Engem a 4D nyugtatott meg igazán, mert azt mondta a doki, kizárt hogy bármi baja legyen. Nekem nem is javasolták a magzatvíz vételt.

Igaz csak két hét múlva szülök, de mindenképpen megírom neked, hogy mi lett a vége. (bár amennyi orvos látta, kizárt, hogy koponyahiánya, vagy nyitott gerince legyen)

Szorítok neked!!!!!!!

2012. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem. Ezután elmentem egy 4D-s ultrahangra, ahol sok mindent megtudtam az AFP-ről, amit addig nem. A második világháború után vezették be, amikor még ultrahangos technika nem létezett, és semmilyen módon nem tudták vizsgálni a magzatokat. Nagyon megbízhatatlan, de több volt a semminél. Azért megbízhatatlan, mert a magzati sejtek arányát nézi az anyai vérben. Ha ez túl magas, az arra utal, hogy valahol "nyitva van" a baba. Nyitott gerinc, nyitott hasfal stb. Csakhogy senki nem tudja pontosan, hogy az anyának mennyi vére van, csak megbecsülik a súlya alapján. Tehát az AFP nem mérés, hanem becslés. Rengeteg minden befolyásolja az eredményt. Pl. sikerült-e pontosan kiszámolni a terhesség idejét. Már pár napos tévedés is rossz eredményt ad. De volt rá példa, hogy ugyanazt a mintát két laborba küldték el és egész más lett az eredmény. Az ultrahangos eljárás megjelenése óta az AFP értelmét vesztett, sorra felhagyott vele a legtöbb ország. Európában már csak Magyarországon és Németországban használják automatikusan minden nőnél. Én a negatív UH után semmit nem csináltam. A barátnőm velem egyszerre lett terhes. Neki szélsőségesen magas lett az AFP-je. Azonnal genetikushoz küldték. Azt mondta rettenetes élmény volt, ott helyben gondolkodás nélkül alá akarták íratni vele a magzatvízvételes papírt, arra hivatkozva az abortuszra is kell idő. Úgy kezelték a gyerekét, mint valami tárgyat, ha egészséges maradhat, ha selejt el vele. A barátnőm nem egyezett bele a vizsgálatba, de felhívta a labort és beszélt azzal az orvossal aki a vizsgálatot végezte. Megkérdezte, hogy mért van egy hét különbség a mintavétel dátuma és a feldolgozás dátuma között. Azt válaszolták neki, olyan túlterhelt a labor, hogy a legtöbb minta egy hetet áll, mielőtt hozzányúlnának, de ne izguljon emiatt, mert van egy arányszám, amivel beszorozzák az eredményt ennek ellensúlyozására. Ezek után bízzunk az AFP-ben? Én persze nem akarlak lebeszélni a magzatvíz mintavételről. Csináltasd meg, ha megnyugtat téged, de az AFP-nek ne tulajdoníts nagy jelentőséget. Hidd el a UH megbízhatóbb.
2012. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs megint a 2-es vagyok. Olyan hosszan írtam, hogy a lényeget felejtettem el. Nekem is, és a barátnőmnek is egészséges gyereke született.
2012. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!