Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet ez? Toxoplazma...

Hogy lehet ez? Toxoplazma eredményem teljesen negatív. Kutyák mindig is voltak a családban/udvarban, macskám is volt, meglepett az eredmény.

Figyelt kérdés
20 hetes km vagyok, érdemes még a terhesség későbbi időszakában mégegyszer ellenőriztetni, hogy minden rendben legyen?
2009. aug. 25. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugynaígy voltam mint te, nálunk kicsi korunk óta volt kutya, macska. Az orvos és a védőnő szerint is azért nem estem bele mert immunis lett a szervezetem éppen ezért, valószínűleg már nem is fogok átesni rajta, de a babának veszélyes. Vigyázz magatokra / macska kaki, nyers hús stb. kerülése/.

5 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam,meg is lepődtem...annyi a hátránya,hogy elvileg mégegyszer vért vesznek,és megnézik újra...:(
2009. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha már korábban átestél volna rajta, a vérvétel azt is kimutatta volna. Ne cseréld az almot, nekem 3 havonta nézik.
2009. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a válaszokat! Az a legkevesebb, hogy mégegyszer vért vesznek és megnézik, már immunis vagyok a vérvételre:)

Szerencsére mióta a párommal együttélünk, azóta nincs macska, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, csakhát azért izgul az ember, nehogy elkapja.

2009. aug. 26. 07:58
 5/10 anonim ***** válasza:

en sem estem at meg rajta es nagyon meglepodtem.

mindig is allatok vettek korul, evek ota vadaszok es allatot zsigerelek. biztos voltam benne, hogy ez nekem nem lehet gond, de azert betartottam a dietat, amit javasolt a doki( nem lehet nyers hust enni, kolbaszt, szalamit, fertotlenitenem kell a paradicsomot, paprikat, amit a kertunkbol szedek es a cica lepisili es a boltit is stb...)

en csak remelni tudom, hogy ha 30 evig ilyen korulmenyek kozott nem kaptam el, akkor nem most fogom az elkovetkezendo 6 honapban!

te is figyelj oda jobban es a leheto legkevesebbet allatozz vagy csak kesztyuben!

boldog babavarast!

2009. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolso vagyok, ez lemaradt:

a dokim azt mondta, hogy mostantol minden alkalommal vizsgaljak a verembol, hogy idokozben nem kaptam-e el friss toxoplazma fertozest.

:-)

2009. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se értettem, amióta az eszemet tudom, állatok voltak körülöttem mindig. Kutya, macska, papagáj, csirkék...

Szerencsére végig negatív lett, de azért nem mentem ki a macskához.

Még ellenőrizni fogják, biztos, ami biztos!

2009. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal ellenőrzik?? Jesszus. Ezzel csak az a bajom, hogy a teljes vérképet nekem csepelen csinálják, oda tartozom lakhelyileg, és ott nem tudják szűrni a toxoplazmát:( Igy is, a 18. heti genetikai uh-nál az Istenhegyi Géndiagnosztikán csináltattam meg a toxoplazma szűrést, 4.000 ft-ért, járkálhatok mindig oda ezután?? Kórházban, ahol szülni fogok, ott csak AFP-t csinálták meg a cukorterhelésest fogják majd...
2009. aug. 26. 13:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Állatok hálistennek nincsenek most, bár a szomszédból átjár a kertbe egy macska, meg se merem mondani a páromnak, hogy fokozottan vigyáznom kell velük, tuti felrúgja, ha legközelebb meglátja, amúgy sincs jóba a macskákkal...

Szegény cica...

2009. aug. 26. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért azt a cicát nem kell bántani! :) Gondolom nem simogatod, ölelgeted, puszilgatod, szóval nem lesz gond. :)
2009. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!