Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha néha hirtelen, minden ok...

Ha néha hirtelen, minden ok nélkül felszökik a vérnyomásom abból lehet gond?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy zsibbad az arcom, legyengülök, remegek, nehezebben veszem a levegőt. Nem gyakori, de megijedek nagyon. 12+4h pánikbeteg kismama
2012. dec. 31. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A megemelkedett pulzusszám normális, mivel egyre több vért kell keringetnie a szívnek. Egy kismama könyvben azt olvastam, hogy a terhesség végére másfélszer annyi lesz. Ha viszont folyamatosan azt érzed, hogy magas a vérnyomásod akkor említsd meg az orvosodnak, ő majd eldönti, hogy van-e probléma vagy nincs. 13 hetes vagyok és néha én is érzem, de azt mondták normális.
2012. dec. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsönek igaza van. A vérnyomás vagy a pulzus szám nem ugyan az. A megemelkedett pulzus szám telejsen ok, a vérnyomás ingadozás vagy a tartó magas vérnyomás viszont nem. Mindenképpen mond az orvosnak.

Viszont amit te írsz lehet vérnyomás leesés is.

2012. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha hirtelen felszökik az bocsi, de nem lehet leesés...és a pulzusról semmit nem írtam. Tudom, hogy az magasabb ilyenkor, a vérnyomásom alapban alacsony 100-110 körül van a felső érték vagy még kevesebb, szóval ha felmegy 135-140re az nekem sok... és mondom, most fordult elő másodszorra a terhességem alatt, egész éjjel nem aludtam! Amire kíváncsi lettem volna, hogy normális e ez ebben az állapotban vagy a pánikbetegségem miatt van :(
2012. dec. 31. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem normális, és nem megijeszteni akarlak, de sürgősen kezelni kell a magas vérnyomást, mert a babánál okozhat gondot. Szóval amint tudsz, irány az orvos, kapsz vérnyomáscsökkentőt, és nem lesz gond! Jó babavárást!
2012. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!