Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a terhességi toxémia?

Mi az a terhességi toxémia?

Figyelt kérdés

barátnőm nemrég szült, azaz császározták a toxémia miatt...

próbáltam utána nézni, hogy mi is ez, de nem igazán értettem meg a sok szakzsargon miatt.

el tudnátok nekem mondani mi is ez a betegség(?)?


2012. dec. 31. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Terhességi mérgezés. Én is 35 hetesen toxémiás lettem. Akkor azt mondta az orvos, hogy az apa és anya antigénjei azonosak és a szervezetem kilökné a babát. Ilyenkor vetélnek el a nők, csak mivel a szervezetem erős és eddig "elrejtette" a babát, most lökné ki, de nem tudja. Egy kicsit zavaros volt, mert a toxémia a 20. hét utántól van, de annyira pánikba estem, hogy nem merültem bele, csak meg akartam egészségesen szülni a kislányomat. Hála, ez így is történt, 40+1 hetesen, természetes úton szültem.


Barátnőd és a baba jól van?

2012. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szerencsére jól vannak mind a ketten, január első hetében mehetnek is haza :) 2.-án vagy 3.-án :)
2012. dec. 31. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiröl az elsö ír az nem toxémia az az antitest probléma. Az teljesen más.


A toxémia placenta elhalása. Ez lehet csak ekvésbé de lehet nagyon súlyos is. Ennek rengeteg jele van és ezek a jelek együttese a probléma. Magas vérnyomás, vér, fehérje a vizeletben, terhességi cukor, erös vizesedés. Ekkor a baba nem fejlödik vagy kevésbé. Most már UH-al látják ezt és idöben észre veszik, ha kell elöbb megcsászározzák. De régen mikor velem volt anyukám terhes még nem volt UH. Tudták hogy toxémia, minden tünet egyben volt és azt is hogy ici pici vagyok, de pontosan többet nem. Anyukám heteket töltött korházban. A végén idöre de csak 1400grammal születtem meg. A lényeg hogy idöre jöttem, és mindenem ki volt fejlödve, erre vártak a dokik ezért is tartottak bent.

Valakinek csak az utolsó napokban jön össze minden és akkor császároznak, de van akinek már sokkal korábban.

2012. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Középsúlyos toxémiám volt, ami miatt 2 hetet voltam kórházba. Amikor megkérdeztem az orvost, hogy ez miért alakult ki, azt a választ adta, amit leírtam.


Te is orvos vagy Kedves 3-as?

2012. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A toxémiát nem látják uh-on, ne írjad már. Ha olyan súlyos, hogy nem fejlődik a baba, akkor igen, különben nem. Vérképből, vérnyomásból, vizeletben lévő fehérjéből állapítják meg, nem uh-on.


Megint 1-es voltam.

2012. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszolónak elsődleges toxémiája volt!!

Kicsit olvassatok már utána,mert itt mindenki(tisztelet a kivételnek)játssza a nagyokost,és közben mindenki hülyeségeket ír!!

Itt van a link és kicsit olvasgassatok:

[link]

2012. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!