Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességtől mennyire...

A terhességtől mennyire "csúnyul" meg a test? Mikre érdemes oda figyelni? Mik azok amiket mondjuk ki lehet védeni vagy csökkenteni lehet?

Figyelt kérdés
Érdekelnek esetleg már szült nők tapasztalatai is! Remélem nem fogtok ettől rossznak tartani persze a babám a legfontosabb nekem is. De azért a másik oldal is érdekel.
2012. dec. 31. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én ettem ha kellett ha nem. meg is látszik :/. viszont szülés után is, sajna az idegességet így vezettem le ezt már másképp csinálnám. de most belekezdtem a fogyókúrába.
2012. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát... most megdöbbentem. 5 éve akarok gyereket, és utolsó lenne a terhesség miatti csúnyulásom.
2012. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden genetika kérdése, de lehet javítani a helyzeten.

Megereszkedhetnek a melleid, még akkor is, ha nem szoptatsz.

Striás lehet a hasad, combod, melled, feneked.

Kötényhasad lehet.

Megnőhet a lábad széltében (talpad).

Csípőd szélesedik és esetleg úgy marad.

Terhesség alatt előfordulhat szőrösödés, pattanások, de ezek elmúlnak.

Aztán még ott van az aranyér és az inkontinencia. Bár ezek nem csúnyulások, de a terhesség kellemetlen velejárói lehetnek.

2012. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
akár egy csúnya heg is lehet a hasadon ha úgy alakul ...
2012. dec. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még esetleg tapasztalatokat. Második válaszoló, nagyon sajnálom hogy 5 éve nem sikerül teherbe esned. De nem hiszem, hogy ettől rosszabb lennék mint bárki csak mert érdekel hogy mire számíthatók ilyen téren. Elhiheted hogy nem diétázok, próbálok minden enni ami kell a babának. Egyszerűen csak egy kérdés volt, ami felmerült bennem! Nem hiszem hogy ez olyan megdöbbentő lenne. Kívánok neked minden jót, kitartást. Mihamarabb egy kis babát.
2012. dec. 31. 16:35
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem csìkos maradt a hasam ès a mellem is, sőt, csàszàroztak is, de nem èrdekel. Visszafogytam, ès van egy egèszsèges 15 hònapos manòm. Genetika.
2012. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg sok minden genetika kérdése (pl. striásodásra való hajlam. Rajtam még a növekedésből adódóan van pár a fenekemen/combomon, pedig nagyon sovány vagyok). Sokat lehet javítani a következőkkel:

-Odafigyelsz miből, mennyit eszel. A terhesség nem a fogyókúra ideje, de két ember helyett sem kell enni! Inkább sokszor, kevesebbet, lassabban felszívódó szénhidráttal. Inkább egy sárgarépát rágcsálj, mint csipszet :)

-Mozgás! Megint csak nem ilyenkor kell elkezdeni az extrém mennyiségű sportolást, de mindennap fél órát mozogj. Ezzel valamennyire kivédhető a visszeresedés és az ödéma.

-Intimtorna is jól jöhet az aranyér és az inkontinencia ellen.

-Lehet kencéket kapni/keverni a striákra, ez valakinél bejön, valakinél nem.

-Hord kényelmes (sport)melltartót. Ezzel megelőzhető, hogy a megnövekedett tömeg miatt megereszkedjen a melled (a szoptatástól nem ereszkedik meg!).

-A megfelelő ásványi anyag és vitaminbevitel nagyon fontos, mert a magzat elvonja, ami neki kell, és így kevesebb marad neked, ami miatt megjelenhetnek a hiánytünetek!

Ezek alap dolgok, de a kinézet ilyenkor huszadrangú :)

2012. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem csíkos lett a hasam, oldalam, combom :( Hiába kentem. Meg maradt a hasamon, egy "kevés" háj :(( Na meg ugye szoptatok, és a cicim is lógós lett.

De nem zavar, a hájat majd lefogyom, a csíkok halványodnak, a cicit meg tartja a melltartó :)

Csak pozitívan ;)


B.Ú.É.K.

2012. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Elso babamat szultem. 183 cm magas vekony lany vagyok. Mivel terhessegi cukor dietan voltam, alig hiztam a terhesseg alatt. (7kg). Kb 1 het utan ugy neztem ki mint elotte. Se a terhesseg alatt se utana nem ereztem, hogy megcsunyultam volna. Szerintem nem csak genetika, sok mulik az etkezesen. Ha kerulod a cukrot, ami egyaltalan nem kell a babanak, sokat teszel a babaert es a testedert. Jo babavarast!
2012. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is csíkos lettem. Has, mell, comb, fenék. Nem szép, sőt! A mellem egy tejeszacsira hasonlít (bár most épp tűrhető, mert 39 hetes terhes vagyok). Sajna első terhességemnél annyira érzékeny volt a cicim, hogy nem bírtam elviselni a melltartót, valamint a szoptatás és fejés is meggyötörte.

Maradt fölös bőr is a hasamon, főleg a striák miatt, hisz azok össze nem húzódnak és mivel nagyon sok van a pocimon, így azok miatt sok bőr maradt. Most már utol értem az előző terhességi pocakom, így szakadok tovább. Nem tudok mit tenni, ilyen a bőröm. Persze zavar, mert azért mint nő, ugyan úgy szeretnék vonzó maradni a páromnak, DE! Ő soha nem tette szóvá, nem is érzem, hogy emiatt bármi hátrányba kerültem volna nála. :) Így is szeret, hisz szültem neki egy gyönyörű fiút és hamarosan itt a kisöcsi is. :)

2012. dec. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!