Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Rh+ vagyok akkor is termelh...

Ha Rh+ vagyok akkor is termelhet a szervezetem ellenanyagot? 34 hetes vagyok, a terhesség elején volt már vércsoport és ellenanyag szűrésem és minden ok volt, de most is menni kell. Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem,nincs okod aggódni.

Az RH összeférhetetlenség csakis negatív anyuka pozitív apuka esetén lehetséges(fordítva sem).

2009. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de elbizonytalanodtam. Köszönöm szépen!
2009. aug. 26. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én rh+ vagyok és az első szürésnél találtak ellenanyagot. Csodálkoztam is rajta. De a második szürésnél már nem. Erre azt mondták hogy nagy rittkán előfordul rh+ -nál is.
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez tényleg érdekes. Hát remélem nem fognak találni...
2009. aug. 26. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit te írsz,az nem olyan ellenanyag,nem incompatibilitás.

Ez lehet labortévedés,vagy a kisebb vércsoportok is okozhatnak ilyen tüneteket.Ilyenkor meghatározzák milyen ellenanyagról van szó,mert ez esetben nem vércsoport eltérés áll a háttérben.

2009. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

14:22-es: A másik variáció az, hogy elnéztek valamit. Az egyik barátnőmnek a toxoplazma eredményét keverték össze valakijével. Szegénynek van macskája és azt mondták neki, hogy még nem volt fertőzése, ezért elvitték a macskát Anyujához. Következő toxo vizsgálaton kiderült, hogy már régen túl van a fertőzésen. (tehát még csak nem is friss fertőzött) Azután csináltattak még egyet, azon is a második jött ki. Macska visszakerült, minden rendbejött. A kisfiuk már 1 éves.

A kérdezőnek: Csak a negatívos anyukáknál fontos, ha a baba pozitív.

2009. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért nem értem, mert nekem rh+ és ettől függetlenül is kell elvileg 3szor nézni vércsoportot és ellenanyagot, ha jól értelmeztem a dokimat. És ezért nem értettem, hogy minek. De inkább szúrjanak mégegyszer, az a biztos.
2009. aug. 27. 08:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Fura, mert a második válaszadó írta, hogy neki volt, és én amikor bent feküdtem a kórházban szintén találkoztam ilyennel. Nála is termelt ellenanyagot, pedig ő is pozitív volt. Többször is nézték neki, hogy biztosan az-e. Harmadik terhessége volt, az elsőnél nem volt semmi, a másodiknál sem csak most. Neki is azt mondták a dokik, hogy nagyon-nagyon ritkán, de előfordulhat.

Mindemellett sztem neked nem kell aggódnod, neki már az elején kimutatták. Neked viszont minden oké volt az első szűrésnél. A második az csak a biztonság kedvéért. ;)

2009. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igaz, nem tudhatjuk mire képes az emberi szervezet. :)

Nem bánom ha megszúrnak, már megszoktam, csak meg voltam ijedve egy kicsit,de mostmár nem.

2009. aug. 27. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!