Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abban az esetben ha RH-...

Abban az esetben ha RH- vércsoport faktorú (első terhesség) kell-e kapnom injekció(ka)t? Az injekciónak vannak mellékhatásai/kockázatai?

Figyelt kérdés
(koraszülés. vetélés, rendellenesség)
2007. dec. 21. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia..ha negativ az rh faktorod akkor nezni kell a veredben az ellentest mennyiseget. Ezt akkor szoktak nezni ha a kisbaba apukaja pozitiv te meg negativ(vagy forditva)vagy. En is ebben a helyzetben vagyok, 11 hetes kismama es mindent megerdeklodtem.

Az elso terhessegnel majdnem nem is jelentkeznek antitestek vagy csak csekely mennyisegu az ellentest...ha nagyon magas es artalmas lehet a babanak akkor mar terhesseg idejen adnak gyogyszert/injekciot...de altalaban nem szoktak.

Szules utan kotelezo modon kapsz egy injekciot..nem tobb mint 72 oraval a szules utan.....ami semlegesiti a veredben levo osszes ellentestet es ha honapok, evek utan ujra babat szeretnel akkor az olyan mintha most lenne az elso baba...problemamentes.

Ha nem kapod meg az oltast akkor a szulesnel kavarodik a vered a baba verevel es nagy mennyisegu ellentest marad a veredben ami teged nem befojasol de a kovetkezo baba foggantatasa utan a szervezeted 99%-ban ki fogja lokni a babat mert idegen testkent fogja venni.

Szoval ne izgulj..engem megnyugtattak.....en is elegge bepanikoltam.

Nincs gond csak szolj mindenhol, hogy negativ az rh-d.

Kellemes babavarast kivanok:-))

2007. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!