Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan sokat híztam?...

Tényleg olyan sokat híztam? Kezdjek diétázni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy aug.25.-én voltam védőnőnél, amikor épp 20 hetes és5 napos terhes voltam és megállapított 3 kg hízást és nagyon lecseszett, hogy ez nagyon sok! Mert múlt hónapban 62 kg voltam, most meg 65 vagyok és 63 kg kezdem a terhességet. Ez tényleg sok? De kívánom a csokit nagyon és ha éhes vagyok ennem kell.
2009. aug. 26. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia egyáltalán ne msok ne aggódj van amelyik védőnő igen megszáőllott a súllyal kappcsolatban de ne foglakozz vele a vékonyak általában sokkal többet híznak, minda két uokatestvérem és jó pár barátnőm is 25-30 kg hízott mert normális súllyal indultak neki én aki túlsúllyal csak 4 kg híztam de van rajtam alapba 15 kg felesleg


ne foglakozz a védőnőddel nincs gond

2009. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sok!!! Nehogy diétázz. Max figyelj oda mikor mit eszel, tudod, fehér kenyér...azaz egészségesen, de ha megkívánsz valamit egyél nyugodtam, csak ne habzsolj! De bolond ez a védőnő, 3 kiló majdnem 21 hetesen nem sok!

Én is kb 3 kilónál tartottam akkor. Most 34 hetes vagyok és 7.5 kiló van rajtam. Jó, nem vagyunk egyformák, és én odafigyelek mit eszek és mikor de nem diétázom! Csak egészséges életmód... Persze aki meg nagyon vizesedik máris megugrik a mérleg.

Ne aggódj, élvezd a terhességet, étkezz egészségesen.

Boldog babavárást!

2009. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok. Szerintem se sok, bár rengeteg gyümölcsöt eszem és sok tejterméket is (az nálam a csoki tejszeletek) csak most volt az esküvőm és persze, hogy ilyenkor az ember többet eszik, megmaradtak a sütik, torták, de amúgy rendesen hétköznapokon nem eszem táblaszámra a csokit, se sütit, inkább a gyümölcs. De azért megnyugtattatok, hogy nem vészes a súlyfeleslegem. Amúgy nem vizesedem egyáltalán még! Pusza
2009. aug. 26. 17:25
 4/6 Tittiritty ***** válasza:
100%

Szia! Én azt vallom, hogy azért, mert babát várunk, nem kell mindent megengednünk magunknak. Sokan nagyon elszállnak a terhesség alatt. Csak picit kell odafigyelni és nincs gond.A túl sok hízás nem egészséges Nekünk sem és a bébinek sem. Szerintem nálad abszolút nincs mit aggódni, egyáltalán nem sok az a 3 kiló. Én most 25 + 4 hetes vagyok és 4,5 kilónál járok. Sosem voltam édesszájú, de most megveszek a csokiért(mogyorós milka), marha nagy a szám, hogy nem kell mindent megengednünk magunknak, de néha nem tudom magam megállítani, amíg be nem vágok egy egész tábla csokit :-))

Ne aggódj! Boldog babavárást!

2009. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok. Én hasonló súllyal indítottam, 178 cm magas vagyok és 63 kg volt a kezdő súlyom. Minden vagyok, csak nem kövér, az első babámmal is így indultam és jó sokat híztam, 25 kg-ot.

Most nem szeretnék annyit, de a terhesség is más, nincs farkasétvágyam, nincs székrekedésem.

A 15. hétben vagyok, eddig egy kilót híztam, de ez a múlt héten jött fel, úgyhogy gyanítom, hogy a többi is így, egyik napról a másikra fog felcsusszanni. A dokim azt mondta, hogy ez így nagyon szuper (nah jah, az első gyerekkel ilyenkor már 7-8 kg rajtam volt), és szerinte a 20. hétre 2-3 kg lesz belőle, tehát annyi, mint neked.

És azt mondta, hogy az is nagyon remek lesz, mert neki van egy olyan elmélete, hogy ha csak a terhesség miatt nő a súlyom, akkor a 20. hétig jön a hízás negyede, a következő 10 hétben a fele, majd az utolsó tíz hétben a maradék negyed. Nem tudom, hogy igaz-e, de ha igen, akkor szerinte kb 10 kg-ot fogok hízni. Ez nekem már-már kevésnek tűnik.

Szóval én egyáltalán nem bánnám, ha 21 hetesen tartanék három kilónál, szerintem minden lenne, csak nem rossz!

2009. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok:) Így már teljesen megnyugodtam....:) Csokinak én se tudok ellenállni, de akkor is egy szelet milka wafelini,a gyümölcsel vagyok telhetetlen,de az nem baj, de az a tudat, hogy fogjam vissza az evést arra késztet, hogy állandóan egyek, ez biztos valami beidegződés, de akkor próbálom dinnyével nyugtatni az evésmániámat:) Boldog babavárást mindenkinek:)
2009. aug. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!