Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti képesek lennétek elvetetni...

Ti képesek lennétek elvetetni egy babát?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,de úgy néz ki nem tarthatom meg.A férjem nem akar második gyereket.Azt mondja elég lesz egyet is felnevelni.De a szíve neki is fáj a babáért!Mit tennétek?Védekeztünk,de valahogy mégis megtörtént!

2013. jan. 4. 15:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, a te helyzetedben nem hiszem, mert ahol egy felnő, ott felnő kettő is. Férjed mellé beszél. Vállalja a felelősséget, ha nem teszi, akkor egy görény alak.
2013. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer már muszáj volt, mert beteg lett volna... majd belehaltam, már több éve vártam rá...

Aztán úgy alakult, hogy született két kicsim. Már 42 éves vagyok, elköttettem magam, mert az eszemmel tudom, hogy nem szabad több gyereket vállalnunk. De a lelkem mélyén valahol nem bánnám, ha valami csoda folytán mégis terhes lennék :)

Hát... a ti esetetek nem könnyű, de nem annyival több kiadás, mint amekkora öröm... Nem tudom. Szerintem ha a férjed szíve is fáj érte akkor még van esély, hogy megenyhül... Persze nem látok bele az életetekbe, de ahol egynek jut az asztalra...

2013. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Első vagyok. Ebben e helyzetben nem hiszem, hogy képes lennék elvetetni. Amit a 2-es írt az más kérdés. Vannak helyzetek, amikor kell, de ez nem az a helyzet. Házasok, van gyerek már, akkor szerintem felnő a második is. Persze az anyagi részébe nem látok bele jobban, ahogy a magánéletükbe sem. Nem ítélkezem, de én nem vetetném el...
2013. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Én nem, ilyen okért soha!Volt már egy missed ab műtétem, bár tudom a lelki része más,de a művelet ugyanaz!Senkinek nem kívánom azokat a dolgokat!Fizikailag, de főleg lelkileg fájt de nagyon nagyon!Ha súlyos beteg lenne, akkor gondolkodnék el csak ezen.
2013. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy kaparásom!De az üszög terhesség volt és életmentő beavatkozás,mert majdnem elvéreztem!
2013. jan. 4. 15:31
 6/29 A kérdező kommentje:
Ja és az üszög terhesség az örökölt kromoszóma rendellenesség miatt volt!A férjem attól fél,hogy nem lenne egészséges.Örül,hogy ez az egy gyerek itt van és nincs semmi baja!!
2013. jan. 4. 15:33
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

akkor lehet nem is a babát nem akarja csak annyira fél h beteg lesz ?


ma már nagyon jó genetikusok vannak akik segítenek megállapítani h egészséges-e a baba vagy sem!!!


szóval beszéljétek meg !!!


én megtartanám a helyedben mert habár sokan nem hiszik de iszonyat lelki fájdalmat tud okozni egy abortusz...jobban tud fájni mint a missed mert rájössz a végén mit is tettél !!!!

2013. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
10%
És a beteg baba már nem is baba? Ha az ovis gyereked lesz tolószékes, kiteszed a kuka mellé, mert akkor már nem kell?
2013. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem!Ami nekem az első terhességem volt az nem normális terhesség volt,hanem daganat szerűvé változott a terhességem.És ha lenne még egy ilyen terhességem akkor se lenne életképes.Akkor a 9.héten voltam mikor spontán elment,de akkor már vizsgálgattak,hogy ez az-e amire gondoltak.És azt mondta az orvos,hogy örüljek,hogy ilyen korán történt és nem a huszon vagy harminc valahanyadik héten kell megszülnöm az egyébként teljesen életképtelen magzatot!!Ez az egyik legnagyobb félelmem,hogy későn derül ki és azt nem élném túl ha ez történne.
2013. jan. 4. 15:48
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én ilyen esetben tutti nem vetetném el. Mi is egy babát tervezünk első körben bár megbeszéltük hogy az első után fontolóra vesszük a másodikat, főleg az anyagiak miatt gondoljuk, hogy 1 gyerek elég lesz, pedig mind a ketten 2-3 gyereket szerettünk volna régebben és most is. Ha nekünk becsúszna a második, tuttira nem vetetnénk el. Anno mondjuk 20 évesen elvetettem volna ha teherbe esem az aktuális pasimtól, de így feleségként, jó kapcsolatban, átlagos anyagi körülményekkel tutti vállalnánk.

Nem tudom, hogy ti hogy álltok anyagilag, de érdemes lenne ezt mégegyszer átgondolni!

27hkm

2013. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!