Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a kismamának a terhesség...

Ha a kismamának a terhesség alatt jár le a munka-szerződése, és jóindulatú a hr-es, szoktak hosszabbítni, legalább a szülésig (még ha csak táppénzre is megy az illető)?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek meghosszabbítók és utána még 3 hónapot dolgozott. Szóval igen előfordul ilyen is.
2013. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de nem valószínű. Viszont biztos, hogy nem a HR-esen múlik, mert nem Ő a munkáltató.
2013. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 21-én szültem...31-én közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyt. Akkor én ezt elfogadtam,mivel volt olyan kegyes,hogy nem rúgott ki amikor 4 hós terhesen lejárt a munkaszerződésem...persze aztán dolgoztam 34. hétig,tehát nem mentem táppénzre....bár ne írtam volna alá,hiszen amíg itthon vagyok a picivel,neki semmibe nem kerülök :( aztán úgy alakult,hogy megint babát várok,14 hó lesz közöttük...mivel nincs munkaviszonyom,az első baba 2 éves koráig kapom a gyedet...a pici 10 hós lesz akkor így az ő 3 éves koráig meg csak gyes fog járni...
2013. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...tehát inkább a közvetlen felettesen múlik, mint a hr-esen???
2013. jan. 5. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nem biztos, hogy a közvetlen felettesed a munkáltatód. Nézd meg a szerződésedben. Pl. egy kisebb cégnél ez lehet az ügyvezető igazgató, de neked lehet, hogy a gazdasági igazgató a felettesed. Akkor is az ügyvezető dönt, valószínűleg Ő írja alá a szerződésedet, maximum meghallgatja a gazdasági igazgató javaslatát, a HR-es meg végképp nem dönt semmiről, csak végrehajtja, amit mondanak neki.

Ahol én dolgozom ott a munkáltatóm (igazgató) és a közvetlen felettesem (osztályvezető) között van még 2 szint.

2013. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!