Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Puffadással a görcsök is...

Puffadással a görcsök is elmúlnak?

Figyelt kérdés

A 12.ik héten erős puffadással küszködtem, és volt, hogy erős görcseim,nyilallásaim is voltak szinte egész nap.Pár napja viszont megszünt a puffadás, és elmúlt minden fájdalom is, nem érzek semmit.A hányingerem is alább hagyott, de vannak kivételek, és állandóan éhes vagyok.Lehettek a görcseim a puffadás miatt,ami most elmúlt, mert másképp étkezem,vagy mert átléptem a második szemeszterbe?Vagy valami gond lehet a babával?Kérlek irjatok tapasztalataitokról, csak jövő héten megyek uh-ra, addig lerágom a körmeim!!!



Előre is köszönöm!!!!



12+4 hetes kismami


2009. aug. 27. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágd le a körmeid, semmi baj nincs, minden normális, ami nem jár vérzéssel!!! A babád hihetetlenül jól érzi magát és ha más nem puffadsz, te is fellélegezhetsz. Az étvággyal pedig csak mértékkel, nehogy felszökjenek feleslegesen a kilók, mert nehéz lesz majd ledolgozni :)És igen, vannak változások időnként a terhesség alatt, most egy kicsit ilyen vagy, majd egy kicsit olyan... semmi nem baj, mondom, amíg nincs vérzés!!! Minden jót:

második babáját váró anya :)

2009. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a 7-10. hét között foltam puffancs. Azt mondta az UH-asszisztens, hogy a méh ilyenkor elkezd egy kicsit nőni, minden igazodik odabent, és ez okozhat időnként puffadást, székrekedést, stb. Nekem 8 hetesen 6 hónaposnak megfelelő haskörfogatom volt, csak a régi, már kifogyott nadrágjaimban éreztem jól magam, állandóan szellentenem kellett, és időnként hascsikarásom volt, székrekedéssel. Pedig változatosan ettem, sok gyümölcsöt is (nagy kertünk van), és folyadékot is bőven ittam, meg probiotikus italokat is.

Aztán egyik napról a másikra lement a hasam, szinte kisebb, mint teherbeesés előtt volt. Most léptem a 12. hétbe. A védőnő szerint ez a folyamat teljesen normális. Ahogy igazodnak a belső szerveink a méh növekedése következtében, úgy érezhetünk néha hasi húzódásokat, puffadhatunk, böföghetünk, stb.

És ez végig így lesz. Hol pisilni kell 20 percenként (nekem az 5-7. hétben ez volt, majd megőrültem tőle), hol semmibe nem férünk bele, hol hányunk egyfojtában, hol gyomorsav jön fel, stb. Ezek mind normális jelenségek.

Boldog babavárást!

2009. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!!

Boldog babavárást mindenkinek!!!

2009. aug. 27. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a puffadas miatt gorcsolhetsz is. En vagyok olyan "szerencses", hogy meg 15 hetesen is puffadok, mondjuk errol elsosorban az tehet, hogy a gyumolcson es a zoldsegen kivul nem nagyon kivanok semmit.

Nekem is szokott gorcsolgetni a pocakom igen eros puffadasnal, ami annyit jelent, hogy vannak szelgorcseim, szo szerint erzem, hogy csavarodnak a beleim a szel miatt, es gondolom ez az igen eros belmozgas ingerelheti a mehemet is, mert az is jobban fajdogal a nagyon puffados esteken. A dokim szerint normalis, ettol bajom nem lesz, inkabb csak kellemetlen.

2009. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még csak 8 hetes vagyok de, kb a 6. héttől folyamatosan puffadt vagyok, nem férek bele a nadrágjaimba, pedig a mérleg szerint nem hízok a dekát sem a estére a derekam viszont majdnem 6 cmvel nagyobb :( . Kellemetlen érzés, pedig tényleg odafigyelek mit eszem, sokat iszom stb, remélem azért hamarosan elmúlik...
2009. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!