Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes kortól kezd el...

Hány hetes kortól kezd el érni a méhlepény?

Figyelt kérdés
Én 32 hetes vagyok és még éretlen.Ez jó?
2009. aug. 27. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az "érettség" az azt jelenti jelen esetben, hogy mennyire tudja ellátni a babát a méhlepény tápanyagokkal. Minél "éretlenebb", annál inkább jó. Ha érik, azaz meszesedik, akkor pedig egyre kevesebb tápanyagot tud átengedni.32. héten nagyon jó az éretlen lepény, vagyis 0. fokban lehet.

2009. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jaj de jó!!Köszönöm a gyors választ!
2009. aug. 27. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 29 hetes és nekem még egy doki sem mondta, hogy milyen érett lenne, gondolom akkor még minden rendben van!
2009. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

első vagyok. kérlek, ne vedd kiokosításnak, csak látom más is aggódik. Elméletileg a lepény érettségét folyamatosan nézik. 0-III. fokig érett lepény van. A 0 a teljesen éretlen , a III. foknál pedig általában elindítják a szülést, mert a méhlepény elfáradt , tehát nem tud rendesen tápanyagokat átengedni. Kategorizálni nem lehet , hogy mikortól "vált" fokot a lepény. Általában szülés előtt válik "érettebbé". Nekem a 32. héten még 0 fok volt, a 36-on II. fok. 38 hetesen meg szültem...Ha valami gond lenne, a doki szól.) Nagyon ritkán előfordul, hogy 25-28 hetesen már kezd meszesedni a lepény.Na, az nem túl jó... Ezt csak info-nak írtam ide.)

2009. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!