Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem küldött vérvételre...

Miért nem küldött vérvételre és védőnőhöz az első vizsgálat után 9 hetesen?

Figyelt kérdés
Azt mondta, a 11. héten menjek vissza, majd aztán küld ide is oda is.
2009. aug. 27. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Velem sem foglalkoztak én a 8. hétben vagyok. Nagyon modortalan hangon közülte, hogy még korai, még bármi lehet, nekem is a 10. hét után kell visszamennem. Hááát ilyen kedves szavak után, öröm várni, hogy teljenek a hetek. Belegondoltam, hogy ezzel a "kedves" hölgy fog a szárnyai alá venni... Szóval, úgy tűnik, hogy sok helyen ez bevált gyakolat, hogy kivárják a 11 hetet. Uhogy nem tehetünk jobbat mint várunk :) Boldog Babavárást Neked!
2009. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is a 9. héten voltam, de nekem az orvos mondta a 8. heti uh-n, majd a 12. héten menjek és akkor egybe meg lesz minden, legalább nem szurkálnak annyit.Hát vettek is 5 ampulla vért, de legalább nem kellett 2szer sorban állnom.
2009. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen voltam először orvosnál. Megállapította a terhességet és a megfeleő lelettel elküldött a védőnőhöz. És 4 hét múlva kell visszamennem. (kb. 11. hét) A védőnő megcsinálta a beutalókat a vizsgálatokra, hogy mire megyek vissza a dokihoz, minden infó meglegyen. Az ismerőseim között is így zajlott ez eddig. De ezek szerint mindenhol más a szokás.
2009. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a protokoll szerint, ha nincs magánorvosod, a 16. héten küldenek el először vérvételre. Természetesen, ha magánorvosod van megbeszélheted vele, hogy előbb mehess, de engem még Ő is csak a 12. héten küldött először.
2009. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem a magánorvoson múlik, minek küldene el 9 hetesen vérvételre? Az első vérvétel és genetikai vizsgálat a 12. héten van a magyar protokoll szerint, előtte csak azt nézik hogy jó helyen van-e a baba és korának megfelelően fejlődik-e. Számtalan országban még ennyit sem tesznek, van 2 uh egy-két beszélgetés és ennyi.
2009. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 11 hetesen adta a hivatalos papír a terhességről az orvos, akkor mehettem a védőnőhöz. A lényeg, hogy a 12.heti kötelező uh-ra meglegyen a kiskönyved. Addig nem vagy lemaradva semmiről. Unatkozhatsz még eleget a pár hónap alatt.

Azért nem szeretik a dokik a kiskönyvet korán megíratni, mert sok a vetélés a 12. hét elött, és az ezzel járó papírmunka rengeteg utána, ha már hivatalos volt a terhesség.

Én SZTK-ba járok és a protokoll szerint a 16. héten van az első vérvétel. A lényeg, hogy a 12.heti genetikai uh-ra már legyen kiskönyved, mert ez az első hivatalos vizsgálat.

2009. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető:)
2009. aug. 27. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
12. hetesen kötelező az első UH és vérvétel. Addig nincs értelme foglalkozni a babával bővebben. Utána már a vetélés kockázata is kicsi.
2009. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!