Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti diétáról...

Terhesség alatti diétáról kérdeznék?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok, és sajnos már elég sokat híztam (14 kg). Muszáj megállítanom a hízást (magas a vérnyomásom), és arra gondoltam, megpróbálnék úgy étkezni, mint a terhességi cukrosok, 160-180-os napi szénhidrát bevitellel. Szerintetek ha nem vagyok cukros, és így étkezem, azzal nem ártok a babának? Dokimat most erről nem tudom megkérdezni, mert csak 3 hét múlva megyek hozzá.
2013. jan. 7. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem artassz! A lenyege ennek a dietanak a cukor teljes mellozese, amire a babanak egyaltalan nincs szuksege. A szenhidrat xsokkentese sem art. A lenyeg hogy kiengyensulyozottan taplalkozz egyel zoldseget gyumolcsot. Egyel 5x keveset. Ket etkezes kozott teljen el min 2 ora es akkor nem szabad enni semmit! Igy a cukor szinted megfelelo lesz.
2013. jan. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy ártassz vele, ha a cukrosok diétájával próbálkozol. Nem véletlenül van az a diéta kitalálva a cukrosoknak. Azt hiszem volt itt egy olyan történet korábban, hogy valakit félrediagnosztizáltak és cukrosnak mondtak, elkezdte a diétát és csak rosszabb lett tőle az eredménye.

De ettől függetlenül természetesen tegyél meg amit tudsz, a cukrot kizárhatod az étrendedből (amúgy sem hasznos), a fehérkenyeret is és egyél sok gyümölcsöt és még több zöldséget. Illetve késő este/éjszaka már ne egyél. De ne diétázz!

23 hkm (+10 kilónál járok)

2013. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet vízesedsz és ezért van rajtad 14 kg már. Egyszerűen csak mértékkel kell enni, mindig kissebb adagokat és ha lehet mellőzd a csipszet, csokikat és egyébb nyalánkságokat. Én cukros voltam terhesen diétáznom kellett, marhára kívántam az édességet, de állandó vércukor mérés mellett rájöttem az égviláon nem lesz semmi bajom ha bevágok egy nutellás palacsintát, de csak egyet és ez a lényeg!!! Mértékkel egyél és inkább ha édességet kívánsz akkor fogyassz gyümölcsöt! Ha teljesen megvonod a szénhidrátot akkor nem lesz energiád. MÉRTÉK a lényeg. boldog babavárást neked
2013. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jo dietazni. Viszont, ha kizarod teljesen a cukrot es az osszes edesseget, es a pekarut, max. ritkabban. Illetve sok zoldseg-gyumolcs, annak meglesz a hatasa. Fogyni nem szabadna, de, nen fogsz ettol tovabb hizni. Babanak is jobb igy. Aztan szoptatas utan pikk-pakk leadod a plusz kilokat dietaval es sporttal.
2013. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szénhidrát megvonásra gondoltam, hanem annak lecsökkentésére. Amiket írtatok, azok tulajdonképpen megfelelnek a terhességi diabétesz alatti táplálkozásnak. :)
2013. jan. 7. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a szénhidrát diéta drasztikusabb, mintha simán csak nem ennél édességet és pékárut. Nem mindegy, hogy rendesen leülsz enni egy normál, nem nagy adag, ételt, akár rizs vagy krumpli körettel vagy minden étekzésnél mérlegen számolod, hogy most csak egy krumpli fér bele. Eleve, ha nincs diabéteszed, akkor gyümölcsök között választhatod a banánt vagy a szőlőt is néha, mert egészséges.

Arról nem beszélve, hogy a szénhidrát diéta, diéta, tehát orvosi felügyelet alatt lehet csinálni terhesség alatt. Legtöbb helyen nem a nőgyógyász ügyel a diabéteszes kismamára, hanem egy diabetológus orvos, aki figyeli azt is, elegendő tápértékhez jut-e a kismama vagy sem. Lehet növelni a szénhidrát mennyiséget vagy sem. Azért a diéta nem egészséges a terhesség alatt, de a cukros kismamáknál a két rossz között (a cukorbetegség és a diéta között) nyilván a kevésbé rosszat választják.

Egészséges határok között, ha nem diétázol, hanem csak egészségesen táplálkozol, nem fogsz hízni egyáltalán.

2013. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!