Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18 éven aluli gyermeket...

A 18 éven aluli gyermeket kötelezheti a gondviselője abortuszra? És ez hogy megy?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, erre senkit sem lehet kényszeriteni.
2013. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
nem kötelezheti!!!! jogai is vannak a 18 éven aluliaknak is!!!!
2013. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Én 16 évesen estem teherbe. Anyám kötelezni akart rá, azt mondta ha kell, a hajamnál fogva rángat be a műtétre. De hála isten kitartottam a babám mellett:)

Most már 4 éves nagylány. Én azt tanácsolom, hogy állj a lábadra, és ne hagyd magad...


Kétlányos 22hkm.

2013. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm !:)
2013. jan. 7. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen. Ha a fiatalkorú nem akarja elvetetni a gyermeket és a szülei meg elvetettetnék a gyámügy kijelöl melléjük valakit. Itt első a fiatalkorú védelme. Ha kell kiemelik a családból, anyaotthonban biztosítanak neki helyet.
2013. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, több okból is. Jogai vannak a magzatnak/embriónak és jogai vannak az anyának. Az abortuszra pedig senki nem kötelezhető. Kérhet az anyuka segítséget, fordulhat a gyámhivatalhoz, de erőszakkal senkit sem műthetnek meg.
2013. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, Magyarországon szerencsére sem abortuszra, sem a terhesség kihordására nem kötelezheti akarata ellenére a szülő a fiatalkorú gyermekét. Ha a szülő nem hajlandó tudomásul venni a lánya döntését akármelyik irányba, a gyámhivatal tud segíteni.
2013. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!