Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szűkebb lett a cipőm! Vizesedi...

Szűkebb lett a cipőm! Vizesedik a lábam? Vagy csak a szimpla hízás az oka?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok, és észrevettem hogy a bokaszárú cipőm kb 1 számmal mintha kisebb lenne, már lassan a zipzárját nem fogom tudni felhúzni! Ha ránézek a lábamra én nem látnám rajta hogy vizes lenne!Vagy a hízás lenne a háttérbe???15kg-ot híztam!
2013. jan. 8. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőre a hízásra gondolnék, ha benyomod a bokád, és nem marad ott az ujjad nyoma nem vizesedsz. De nekem pl. szülés után 1 egész számot nőtt a lábam, a régi cipőim nagy részét nem is tudom hordani.
2013. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vizesedsz, vagy nem feltétlenül a hízás az oka.

A terhesség miatti súlypont- változás, labilitást igyekszik így csökkenteni a természet, magyarul a láb csontja "átrendeződnek", hogy nagyobb alátámasztás legyen a kismamának, stabilabb legyen:).

2013. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt. Én összesen 5 kg-t híztam, szóval nálam szóba sem került, hogy a kilók miatt nem jönne rám a cipőm. Az egész lábfejem boltozata, mindene megváltozott (egy barátnőm vette észre, nekem fel sem tűnt addig) és a cipőimbe nem fértem már bele. Szülés után pár héttel már gond nélkül jöttek rám a régi cipők (illetve a gyűrűm, mert az sem jött már rám a végén - pedig látszatra nem vizesedtem).
2013. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LI.ZI válasza:
Mindkét lehetőség benne van. Nekem az első terhességnél annyira vizesedett mindenem, hogy reggeltől délutánig már nem tudtam beleférni a cipőmbe, viszont szülés után 1-2 hét alatt teljesen elmúlt, de a lábam 1/2 számmal nagyobb lett, ez már nem múlik el. Viszont ha hajlamos vagy a hízásra, de utána keményen vissza is fogysz, akkor lehet a hirtelen nagy súly is, ez alkat kérdése. Majd szülés után kiderül, addig is jó, ha szerzel egy olcsóbb nagyobb cipőt, még hosszú az a 10 hét, és ha dagad a lábad, akkor sajnos ez addig így marad.
2013. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még jó hogy nem egy cipőm/csizmám van :)
2013. jan. 8. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!