Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem zavar az a hozzááll...

Csak engem zavar az a hozzáállás, miszerint aki terhesen hízik, az "disznó módjára zabál"?

Figyelt kérdés
nem mentegetőzni akarok, de én pl.semmivel nem eszek többet, mint a terhességem előtt, mégis sokat híztam. Már a védőnő is rámszólt.

2013. jan. 2. 03:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lassan mindenki szerint úgy kellene kinézniük a kismamáknak, mint a filmekben. Modellalkat kispárnával.
2013. jan. 2. 03:56
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen engem is zavar. Sőt nekem most 4d-n az uh-s csaj mondta, hogy nem akarok e leállni a hízással. Érdekes volt ezt hallani, egy olyan embertől aki ezzel foglalkozik. Én 18kg-nál tarok :( 26 hetes vagyok. Ott rontottam el, hogy az elején csak a cukrot kívántam, és ettem is rendesen, mert olyankor jobb lett a hányinger. Most már hiába van egészen rendben az étrendem, hízok mint a disznó.

Nem tudják megérteni, hogy előtte úgy voltam 58kg, hogy napi több órát sportoltam (most veszélyeztetett miatt nem lehet), és tökéletes diétás étrendet tartottam. De most ilyet nem fogok tenni, mert ha gyümölcs kell, akkor megadom magamnak stb.

Szóval én bevallom, hogy többet, meg máshogy eszem mint előtte, de nagyon sok múlik a testalkaton is.

2013. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

A semmitöl nem hízik az ember!

Lehet nem tűnik fel, de többet eszel 1 szelet kenyérrel, több levest, másodikat mersz, nasizol... na meg nem dolgozik az ember, az is edzés hogy elmegy az ember munkába, az is kcal éget!


Én 32 kg híztam terhesség alatt, de azért, mert előtte semmit nem ettem, napi 1 joghurt kiflivel, vág csak gÜmölcs, íg lefogytam 30 kg a terhesség előtt!

Na mikor megtudtam baba van, elkezdtem enni, reggeli, ebéd, vacsi , étkezések között valami finom, és nem dolgoztam. Volt hogy heti 1x mozdúltam ki!


Szóval kedves kérdező, leírnád egy nap mit és mennyit eszel iszol?!

Akkor megtudjuk mondani sok-e!?

2013. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Engem nagyon zavar, pedig én a nagykönyv szerinti 10 kilót híztam és 4 kilós volt a fiam, de pl tudom, hogy anyum 30 kilót hízott velem és nem zabált, mindössze letette a cigit amint megtudta, hogy terhes velem, de van ugye olyan eset is mint amit a második írt, hogy egy aktív, sportos életet cserél egy kevésbé aktívra, illetve aki vizesedik, ő is sokat hízik. Természetesen van aki zabál és azért hízik, de nem kell általánosítani. Alapból nagyon zavar ez a világ, hogy csak az a tökéletes aki tökéletesen néz ki, aki kicsit is kövérebb, nem olyan szép, vagy csak nem öltözik úgy mint egy topmodell, az már nem is ember.
2013. jan. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
"A semmitől nem hízik az ember"...ez jó!!!!....végül is állapotosak vagyunk ez már egy ok a hízásra,pl:idővel baba súlya,magzatvíz,méhlepény stb...én 25 hetes vagyok és 8 kilónál tartok de nagyon nem izgat,nem zabálok de nem is diétázom,a vacsikat kihagyom azzal sokat lehet tenni a nagy hízások ellen,most a kicsi érdekel nem azt mondom hogy két pofára kell zabálnia egy kismamának de ne is keseredj el azért mert ennyinél tartasz,majd lemegy szopizásnál vagy utána,csak legyél boldog kismama és kész!!!!!:)ne engedd hogy beszippantsanak ebbe a mű világba,nő vagy te így is csak most a tested birtokolja egy kis ember!!!:)))valakinek nem is birtokolja és még így is kövérebbnek néz ki mint te,na annak van oka agódni de neked nincs!!!!oké??:)
2013. jan. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vizesedtem, attól lettem +30 kg a végére és mindennek nagyját az utolsó 3 hétben. Borzasztó volt, ahogy ültem felpüffedve, tokásan a férjem pólójában + a szétvágott tornacipőmben az ultrahang váróban (kórházban voltam és minden nap ott töltöttem 1 órácskát) és belibbentek a trendi kismamák... Az ilyen kérdésekről azóta is ezek az élmények jutnak eszembe.

Szóval senkit sem szabad elítélni a külseje miatt, pláne, ha terhes.

Viszont sajnos tényleg vigyázni kell a hízással, mert egyrészt a vége felé általában még nagyon felgyorsul, másrészt elég lógós lesz az ember lányának bőre, mikor visszafogy :( Aki nem veszélyeztetett, az mozogjon legalább napi fél óra kilépős sétát: könnyebb a szülés és a jobb vérkeringés egészségesebb és szebb babát és mamát is jelent.

2013. jan. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is normálisan eszem (édességet egyáltalán nem kívánom) mégis 15kilót híztam az elsőkkel és most is lesz annyi.

Van aki csak7-8kilót hízik és van,aki majdnem harmincat.Ezek alkati dolgok normális étkezés mellett!Pl.sokan vizesednek az is számít.Anyukám 20 felett hízott,pedig nem zabált és végig dolgozott!

És vannak akik tényleg tehetnek arról,hogy iszonyatos sokat szednek fel.pl.van ismerősöm aki az elsővel hatalmas lett,most a másodikkal pedig, mint egy modell úgy nézett ki.

Szerintem,ha normálisan étkezel és a cukrod is ok akkor nem kell foglalkozni azzal ki mit mond.Te tudod,hogy nem tehetsz róla.A szoptatással egyébként gyorsan lemennek a kilók,legalábbis nekem így volt.

Hozzáteszem én az vagyok,akit "modellnek" titulálnak, mert nem látszik rajtam ez az x kiló sem és mellette igyekszem csinosan kinézni mindvégig.Az is bántó tud lenni,hogy engem folyton meggyanúsítgatnak:fogyózóm,tornázom egész nap.

2013. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Ne foglalkozz senkivel, főleg ne a védőnővel, ő a tankönyv szerint ad tanácsokat.

mennyit híztál amúgy?

2013. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

30.héten vagyok és 15 kilót híztam eddig :-(

Igaz, kicsit többet eszek ,mint előtte, de nem ennyivel...

Ja, és leszoktam a cigiről, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy ez is rátett nem is keveset, de éhezni nem fogok, és nem is tudnék...

Szerintem ez genetika is ki mennyit hízik a terhesség alatt, bár biztosan lehet valamennyire befolyásolni, de nem egészen!

2013. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez a semmitől nem hízik az ember ez jó, pont jó a témához hiszen ezt hallgatják a kismamák pont, épp erről írt a kérdező is :))

Egyébként meg csak annyit hogy nekem terhesen az anyagcserém is más volt ugyanannyi étkezéssel HÍZTAM mint amivel később nem...( tudom mert kalóriát számoltam csak így érdekességből) Plusz olyan szinten vizesedtem hogy 13 kilóval voltam kevesebb szülés után 4 nappal mint amennyivel bementem és ebből csak 3300 gramm volt a baba.

177 cm vagyok 90 kilósan mentem szülni ami összességében vagy 17 kg hízás volt (amiből 8 az első 26 hétben ment fel). A védőnő suttogva mérte a súlyomat (mások is voltak a tanácsadóban mert a mérleg az előtérben volt) miközben egyáltalán nem éreztem magam hú de kövérnek és nem is néztem ki úgy.

És a szülések után mozgással, normál étkezéssel simán visszafogytam (szoptatás befejezésével).

Nekem a halálom és az agyamra megy ez a súly körüli hatalmas hacacáré ami megy...nap mint nap találkozom vele hogy ez téma kismamák között meg megosztják a neten hogy pl. harminciksz hetesek és csak 6 kilót híztak meg ilyesmi mintha ez egy cél és érdem lenne.

Szerintem szörnyű hogy ez a nyomás kialakult valahogy a nőkön, hogy a cél a max.6 kiló hízás mert akkor vagyunk a "fasza csajok" már bocsánat.

Nem azt mondom hogy 30 kilót kell hízni meg enni ha kell ha nem, de ha úgy érzi hogy éhes vagy kívánós ugyan ebben a pár hónapban legalább hagy hallgasson már a szervezetére az ember szenvedés helyett. Szenvedhet még eleget majd.

2013. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!