Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az anya a terhesség ideje...

Ha az anya a terhesség ideje alatt keveset eszik, akkor a baba az anya zsírját éli fel?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert így akkor lehetséges a terhesség ideje alatti fogyás az anya részéről.

2013. jan. 9. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Igen, elkezdi a te tartalékaidat felélni, de akkor nem kap meg mindent a szervezete, és nem fejlődik ki rendesen, pici lesz a baba, nagyobb esélye van betegségekre, rendellenességre....
2013. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Babával akarunk már fogyókúrázni ??? :) Az új fogyási módszer: egy baba a pocakba?? Szééép lenneee :)
2013. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én 94 kilóval lettem várandós, 86 kilóval mentem szülni, 82-vel jöttem ki a kórházból.

Nem azért, mert 1 percig is fogyóztam volna, eszembe sem jutott ilyen balgaság, hanem azért mert vészes hányásban szenvedtem, a 7. hónapig nem volt olyan nap, hogy ne hánytam volna minimum háromszor ,a csúcs a 9 db volt. Hidd el, nagyon megterhelő. Emellett a hányás után sem lettem jobban, a hányinger megmaradt, így csak feküdni tudtam. Kajából gyakorlatilag a sima, üres zsömlén kívül semmi ne mmaradt meg bennem, emellett csak vizet tudtam inni, minden mást azonnal visszaküldött a lányom. 3 kilóval született, mindene ép, egészséges, ma már okos nagy lány. A dokik szerint tőlem vette el a szükséges táplálékot és (bár én is aggódtam emiatt), ő megkapott mindent, amire szüksége volt. Nem lett retardált, nem fogékonyabb a betegségekre, mint a tesója vagy a többi azonos korú gyerek.

Tehát igen, lehetséges fogyás, természetesen tilos terhesen koplalni, direkt fogyózni, de ha nem marad benned a kaja, akkor egyszerűen nem tudsz mit csinálni. Gondolhatod, hogy mennyire kivoltam és hogy mennyi mindent megpróbáltunk, hogy jobban legyek, az egész család már a különböző praktikákat kutatta.

2013. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont ma kérdeztem rá nőgyógyásztól, mert még mindig fogyok, pedig eszem (17. hét, tehát van még időm, de azért gondoltam rákérdezek).


Azt mondta, hogy ne aggódjak, vizsgálták, hogy háborúk (pl a világháború) idején mikor sokan éheztek történt e változás a születendő babák súlyában, és egészséges méretű babák születtek.


De ez nem azt jelenti, hogy a baba az anya zsírtartalékait éli fel. Inkább úgy néz ki (tudtommal) a dolog, hogy abból amit az anya megeszik a baba "elveszi" ami neki kell és ha az anyukának nem marad elég, akkor az anyuka éli fel a saját zsírtartalékát.


Mindemellett persze nagyon nem egészséges ha vékony a kismama, koraszülést és egyéb problémákat azért okozhat!

2013. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem fogyóztam mégis csak 5 kiló jött fel terhesség alatt és mínusszal zártam. Ehhez képest 4400 grammos kisfiúnak adtam életet, olyan volt mint egy kis parazita mindent leszívott rólam.:)

Nem nagyon tudtam enni, mert epe gondjaim voltak.

2013. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!