Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit hallottatok az új típusú...

Mit hallottatok az új típusú influenza elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem vagyok egy aggódós típus, de valamelyik nap hallottam hogy a várandós nőkre veszélyes lehet, ez az amúgy inkább média által felfújt új típusú vírus. Ha jól tudom készülnek Magyaro.-n az ellenszérumok, 4millió db és mi ingyen megkapjuk?! van értelme addógni? mit hallottatok róla?
2009. aug. 28. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az EU-ban a kismamáknak ingyen kell, hogy beadják, van olyan doki, aki ajánlja, van, aki nem. Októbertől lehetne beadatni, de én nov-ben szülök, nem adatom be. Próbálok vigyázni magamra, amúgy meg évek óta nem is voltam beteg, szerencse! Van olyan internetes lap, ahol írják, hogy lehetőleg terhes nő semmiféle oltást ne kapjon, legyengített vírust (?) tartalmaz. Van, ahol meg azt vallják, hogy majd ettől születés után a baba is ellenállóbb lesz! Így legyen okos az ember! Mondjuk én már döntöttem, de csak azért volt könnyű, mert nov.elején szülök.
2009. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem még akkor sem érdekel, ha ingyen kapjuk. Eszemben sincs beadatni, és az orvosom sem ajánlja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Nagy-Britanniában élek, itt terjed rendesen a vírus. Viszont háromból egy orvos nem ajánlja az oltást és magának sem adatná be. Szerintem otthon nem érdemes beadatni mert nincs annyi beteg, nem terjed olyan gyorsan. Én úgy döntöttem ha itt nagyon rosszra fordul a helyzet hazamegyek, de nem adatom be. Reméljük a legjobbakat!
2009. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ma kérdeztem a védőnőt és ő azt mondta,hogy voltak tanácsadáson és ott azt mondták az orvosok,hogy ők bizony be nem adják be a kismamáknak.Én nem fogom magam beoltatni,senki nem tud róla semmit.Inkább próbálok vigyázni magamra/magunkra.
2009. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egészségügyis kismama vagyok. A véleményem:

1. Felfújták az egészet. Főleg a média.

2. Kismamákon nincs hivatalosan kipróbálva a szer (ehhez évek szükségesek), ezért nincs is semmilyen tapasztalat a kismamákra, ill. a kisbabára való hatásáról. (igaz találtam olyan honlapot, ahol azt írták, hogy nem lesz semmi baja a kismamának se, a babának se, de ismétlem, ennek a vizsgálatához évek kellenek, és ez egy roppant új vírus).

3. Nem kívánok ez ügyben KÍSÉRLETI ALANY lenni!!!

4. Már megint pénzre volt szüksége valami nagykutyának, ezért alkottak egy új vírust (szerintem). Az egészségügy ugyanis egy nagyon is jó üzlet, hatalmas bevételekkel.

5. Magyarországon minimális a fertőzöttek száma.

6. Nem érzek "egészségügyi" katasztrófaszagot a levegőben, pedig a kismamáknak állítólag jobb a szaglásuk!

Ez az utolsó megjegyzés csak poén, hogy ne vegyünk mindent olyan véresen komolyan, és hogy mosolyogjunk is néha, hiszen a világ legcsodálatosabb pillanatai elé nézünk, hiszen kisbabánk lesz! :)

2009. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nov. végére vagyok kiírva, de egyetértek az előttem szólókkal: már az elejétől fogva nem godnoltam, hogy nekem kéne ez az oltás, sőt, remélem, hogy kötelezővé nem teszik! (mert már ilyen verziót is hallottam)

Én is próbálok vigyázni magamra, meg amennyi vitamint mi beszedünk.... Inkább attól félek, ha mégis járvány lenne belőle télre, a korházba nehogy karantént, látogatási tilalmat rendeljenek el. De fő a pozitív gondolkodás! Szerintem is fel van fújva a dolog, mint a legtöbb minden, amit a tv-ben lehet látni, hallani.

2009. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én januárban szülök, meg akarom kérdezni a háziorvosomat, hogy mi legyen. Főleg, hogy általában fél teleket vagyok megfázva. Beoltva még influenza ellen sem voltam sosem, de azért most tartok bármilyen betegségtől. Kíváncsi leszek, mint mond az orvos
2009. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!